KPMG

KPMG NoCP RGB

O KPMG

KPMG jest jedną z pierwszych międzynarodowych firm audytorsko-doradczych obecnych na polskim rynku. Od ponad 25 lat świadczymy profesjonalne usługi audytorskie, podatkowe, księgowe, prawne, doradztwa transakcyjnego i finansowego oraz doradztwa w zakresie zarządzania, ryzyka i spełniania wymagań regulacyjnych. Obecnie zatrudniamy ponad 1200 osób w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi.

W Polsce KPMG obsługuje około 1,5 tysiąca Klientów ze wszystkich sektorów gospodarki, począwszy od nieruchomości, sprzedaży detalicznej i produkcji dóbr konsumpcyjnych, aż po sektor farmaceutyczny, telekomunikacyjny i bankowo-finansowy. Nasi Klienci to polskie oraz międzynarodowe firmy i instytucje, które zwracają się do nas po wsparcie ze względu na wysoki standard świadczonych usług, specjalizacje branżowe i szeroką wiedzę na temat rynków lokalnych, regionalnych i globalnych.

Główne obszary usług świadczonych przez KPMG w Polsce to audyt, podatki, doradztwo, usługi księgowe i prawne.

Audyt – Oferujemy niezależne wykonywanie usług audytorskich, których celem jest podniesienie wiarygodności informacji przygotowanych przez Klientów.
Podatki – Doradcy podatkowi KPMG pomagają Klientom w bezpiecznym, ale i efektywnym rozliczaniu podatków.
Usługi doradcze – Oferujemy usługi mające na celu poprawę efektywności funkcjonowania przedsiębiorstw oraz ich stabilny rozwój.
Usługi księgowe – KPMG stworzyło zespół dedykowany do współpracy z Klientami w dziedzinie prowadzenia ksiąg rachunkowych, zarządzania dokumentacją płacowo-kadrową oraz spełnienia wymogów raportowych i sprawozdawczych.
Doradztwo prawne – Od ponad 20 lat praktyka prawna KPMG prowadzi obsługę transakcji zawieranych we wszystkich sektorach gospodarki przez największe podmioty polskie i zagraniczne.

Do Państwa dyspozycji jest również zespół KPMG Grants & Incentives, który kompleksowo wspiera zarówno planujących działalność jak i aktywnie działających już w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznych (ŁSSE) przedsiębiorców. Naszym klientom pomagamy w rozpoczęciu działalności i wspieramy podczas całego okresu funkcjonowania w strefie. Nasze usługi obejmują m.in.:

  • uzyskanie zezwoleń na prowadzenie działalności w ŁSSE;
  • negocjacje warunków prowadzenia działalności w ŁSSE;
  • analizę rzeczywistych korzyści i kosztów funkcjonowania w ŁSSE;
  • rozszerzenie strefy na tereny nie posiadające obecnie statusu ŁSSE;
  • doradztwo w planowaniu podatkowym i rozliczaniu podatku z działalności prowadzonej w strefie;
    bieżące doradztwo podatkowe;
  • pomoc w uzyskaniu, raportowaniu i rozliczaniu otrzymanej pomocy publicznej.

U podstaw sukcesu KPMG na rynku leżą wysoka jakość usług, praca zgodna z wartościami oraz przede wszystkim ludzie, których kapitałem jest wiedza zgromadzona przez 162 tysięcy pracowników w 155 krajach świata. Dzięki temu możemy świadczyć usługi kompleksowo, ale jednocześnie potrafimy podejść do każdego Klienta indywidualnie. Jedną z naszych zasad jest dbanie o przejrzystość i wiarygodność komunikacji zewnętrznej oraz wewnętrznej. Niezależność, uczciwość, rzetelność wykonywania zawodu, a także etyka i obiektywizm są filarami działalności KPMG w Polsce.

Stała obecność w czołówce rankingów oraz przyznawane nam wyróżnienia świadczą o wysokiej pozycji KPMG na polskim rynku. W 2015 roku firma KPMG została uznana za najlepszą firmę audytorską w Polsce (wg Rankingu Audytorów „Rzeczpospolitej” i Gazety Giełdy „Parkiet” (z dn. 27.03.2015 r.) i wciąż pozostaje w czołówce najlepszych firm i doradców podatkowych (wg IX Rankingu Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej z dn. 5.03.2015 r.)

KPMG
Biuro w Łodzi
Al. Piłsudskiego 22
90-051 Łódź
Tel.: +48 (42) 232 77 00
Faks: +48 (42) 232 77 01
lodz@kpmg.pl
www.kpmg.pl

 
Mirosław Grabarek

Partner, Audyt

mgrabarek@kpmg.pl

+48 604 949 973

Andrzej
Bernatek

Partner, abernatek@kpmg.pl

+48 508 047 523

MonikaPalmowska zdj
Wojciech Stopka

Partner, Audyt

wstopka@kpmg.pl

+48 604 469 318

Monika Palmowska

Dyrektor, Tax

mpalmowska@kpmg.pl

+48 508 047 524

 

 

dr Fatima Mohmand

Adwokat, Senior Associate

fmohmand@kpmg.pl

+48 795 442 912