PL BPO

08.02.2014

Łódź jest jednym z najszybciej rozwijających się centrów usług BPO w kraju i Europie. Rozwojowi tej branży sprzyja: 

  • dostęp do wykwalifikowanej kadry,
  • relatywnie niskie koszty pracy,
  • rozwinięta infrastruktura biznesowa,
  • szeroka oferta powierzchni biurowych,
  • sprzyjająca polityka władz lokalnych.

 

W Łodzi i regionie działa już wiele firm z sektora BPO. Z raportu ABSL (Związek Liderów Usług Biznesowych w Polsce) wynika, że Łódź jest jednym z pięciu największych centrów BPO w kraju. Obecnie w sektorze usług dla biznesu w 41 firmach zatrudnionych jest ok. 10 tys. pracowników

Firmy doceniają one nie tylko niskie koszty prowadzenia działalności, ale także potencjał kadrowy. W mieście funkcjonuje 28 wyższych uczelni, na których studiuje łącznie 120 tysięcy osób. Znaczna część absolwentów włada biegle językiem angielskim oraz drugim językiem obcym. Na łódzkich uczelniach prowadzone są lektoraty z następujących języków: angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego, japońskiego, chińskiego i arabskiego.

W ramach miejskiego programu „Młodzi w Łodzi” organizowane są także dodatkowe kursy czeskiego, szwedzkiego, duńskiego, fińskiego, holenderskiego i chorwackiego.

Uniwersytet Łódzki prowadzi studia podyplomowe „Organizacja i zarządzanie centrum usług wspólnych BPO”. Firmy z tej branży są obecne w Łodzi już od wielu lat, dzięki czemu nietrudno o doświadczony personel każdego szczebla.
Prowadząc działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, przedsiębiorca może liczyć na zwolnienie z podatku z tytułu dwuletnich kosztów zatrudnienia nowych pracowników. 
 
 

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY