PL POMOC PUBLICZNA IT (2)

08.02.2014

Prowadząc działalność gospodarczą na terenie Łódzkiej SSE, korzystasz z pomocy publicznej przyznanej w formie zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych lub osób fizycznych. Istnieje także możliwość zwolnienia z podatku od nieruchomości.

Pomoc publiczna przyznawana jest z tytułu:

nowej inwestycji lub utworzenia nowych miejsc pracy 

Masz pełną swobodę w wyborze pomocy, z której chcesz korzystać. Uzyskujesz wsparcie aż do wyczerpania pełnej kwoty należnej pomocy publicznej, jednak nie dłużej niż do końca funkcjonowania Strefy.  

Poziom pomocy publicznej jest zależny od wielkości przedsiębiorstwa i przedstawia się następująco*:

 35% dla dużych firm, 45% dla średnich firm, 55% dla małych firm

*Dla województwa Wielkopolskiego oraz Mazowieckiego, na których obszarze również funkcjonuje Łódzka SSE, poziom pomocy publicznej wynosi odpowiednio 25% oraz 20% (podregion warszawski zachodni). Dla małych i średnich przedsiębiorstw pomoc podwyższa się odpowiednio o 20 i 10 punktów procentowych.

SZCZEGÓŁOWA OFERTA (KLIKNIJ W ODPOWIEDNIĄ IKONĘ)

MŚP  BPOTekst alternatywnyFarmacja i kosmetykaAGDAutomotivePozostała produkcja

1. Powierzchnia biurowa objęta statusem ŁSSE WIĘCEJ

2. Powierzchnia biurowa klasy A i B z możliwością objęcia statusem ŁSSE, już od 10,5 €/m²

3. ŁSSE S.A. jest członkiem ICT Polska Centralna Klaster WIĘCEJ oraz wspiera powstanie łódzkiego klastra producentów gier komputerowych Gamedev

WARUNKI DLA BRANŻY IT W ŁODZI

Sektor technologii informatyczno-telekomunikacyjnych (ICT) jest jednym z najbardziej perspektywicznych obszarów specjalizacji gospodarczej Województwa Łódzkiego. W samej Łodzi działa ok. 30 firm z tego sektora, w których łącznie zatrudnionych jest ponad 4000 pracowników.
Czynniki sprzyjające rozwojowi sektora IT w regionie:

  • Łódź jest silnym ośrodkiem akademickim o liczbie studentów przekraczającej 100 tysięcy, z czego 6500 studiuje kierunki informatyczne. Dostrzegając potencjał sektora, w celu dostosowania do zapotrzebowania na rynku pracy otworzono kierunek „Lingwistyka dla biznesu” na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, który daje możliwość nauki dwóch języków obcych z naciskiem na zdolności niezbędne w sektorach SSC/BPO oraz IT,
  • obecność ICT Polska Centralna Klaster,
  • dostępność nowoczesnej i atrakcyjnej cenowo powierzchni biurowej,
  • zwiększająca się liczba inwestycji produkcyjnych oraz dynamiczny rozwój gospodarki województwa generuje popyt na usługi sektora IT w regionie,
  • sektor uznawany jest za kluczowy w polityce rozwoju Województwa Łódzkiego i miasta Łodzi.

Korzystne warunki inwestycyjne oferowane przez ŁSSE S.A. doceniły zarówno krajowe, jak i międzynarodowe firmy z branży IT. Wśród nich są:

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY