PL POMOC PUBLICZNA auto (7)

08.02.2014

Prowadząc działalność gospodarczą na terenie Łódzkiej SSE, korzystasz z pomocy publicznej przyznanej w formie zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych lub osób fizycznych. Istnieje także możliwość zwolnienia z podatku od nieruchomości.

Pomoc publiczna przyznawana jest z tytułu:

nowej inwestycji lub utworzenia nowych miejsc pracy 

Masz pełną swobodę w wyborze pomocy, z której chcesz korzystać. Uzyskujesz wsparcie aż do wyczerpania pełnej kwoty należnej pomocy publicznej, jednak nie dłużej niż do końca funkcjonowania Strefy.  

Poziom pomocy publicznej jest zależny od wielkości przedsiębiorstwa i przedstawia się następująco*:

 35% dla dużych firm, 45% dla średnich firm, 55% dla małych firm

*Dla województwa Wielkopolskiego oraz Mazowieckiego, na których obszarze również funkcjonuje Łódzka SSE, poziom pomocy publicznej wynosi odpowiednio 25% oraz 20% (podregion warszawski zachodni). Dla małych i średnich przedsiębiorstw pomoc podwyższa się odpowiednio o 20 i 10 punktów procentowych.

SZCZEGÓŁOWA OFERTA (KLIKNIJ W ODPOWIEDNIĄ IKONĘ)

Automotive  MŚP ITFarmacja i kosmetykaFarmacja i kosmetykaSprzęt gospodarstwa domowegoPozostała produkcja

1. Nieruchomości pod zabudowę produkcyjno-usługową objęte statusem ŁSSE WIĘCEJ

2. Powierzchnie biurowe objęte statusem ŁSSE WIĘCEJ

WARUNKI DLA BRANŻY MOTORYZACYJNEJ W ŁODZI

Województwo Łódzkie jest jednym z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce. Naszymi atutami są: doskonała lokalizacja, znajdujące się tu skrzyżowanie autostrad A1 i A2 oraz dobrze wykształcona kadra. Atuty województwa zostały docenione między innymi przez firmy działające w sektorze motoryzacyjnym. Wśród największych zalet regionu należy wymienić:

  • dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej, na Politechnice Łódzkiej na Wydziale Mechanicznym oraz na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki studiuje ponad 6000 studentów,
  • doskonałe skomunikowanie zarówno na poziomie regionalnym jak i międzynarodowym. Przebiegające przez Region Łódzki autostrady A1 i A2 wchodzą w skład Paneuropejskich Korytarzy Transportowych, Bałtyk – Adriatyk oraz Berlin – Moskwa,
  • konkurencyjne koszty pracy.

W Regionie Łódzkim działa ponad 50 przedsiębiorstw z szeroko rozumianego sektora automotive. Są to głównie firmy produkujące części bądź podzespoły do produkcji pojazdów. Stanowi to doskonałą bazę dla dalszego rozwoju tego sektora, a 20 firm prowadzi swoją działalność w oparciu o zezwolenie w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
Łódzka Specjalna Strefa w gronie swoich inwestorów zgromadziła szereg firm produkujących części bądź podzespoły dla motoryzacji:

Haering PolskaWieltonABBDrahtzug Stein Łódź

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY