PL STREFA EDUKACJI

08.02.2014

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. realizuje program „Strefa Edukacji”, którego głównym założeniem jest wsparcie i promocja szkolnictwa zawodowego w województwie. Naszym celem jest wyposażenie osób poszukujących pracy w kompetencje odpowiadające potrzebom inwestorów działających w województwie łódzkim.

 

Wspierając akcję „Młodzi w Łodzi”,staramy się zachęcać młodzież do wiązania swojej przyszłości z Łodzią oraz do podejmowania studiów na kierunkach preferowanych przez pracodawców w regionie.

 

Nasza współpraca z Politechniką Łódzką obejmuje program stypendialnydla najzdolniejszych studentów tej uczelni.

 

Z kolei wspólnie z Uniwersytetem Łódzkim utworzyliśmy z 2013 roku British International School of the University of Łódź, szkołę oferującą kształcenie w języku angielskim dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do18 lat.

 

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. jest również członkiem ICT Polska Centralna Klasterutworzonego w 2012 roku wspólnie z Politechniką Łódzką, jednostkami otoczenia biznesu oraz przedsiębiorcami z branży informatycznej i telekomunikacyjnej z regionu łódzkiego.

Główne cele tej inicjatywy to integracja podmiotów działających w tej branży, wspieranie przedsiębiorczości oraz rozwój rynku pracy i kształcenie kadr dla branży ICT.

 

 

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY