PKP PL

20.02.2014

 

KIM JESTEŚMY

PKP Energetyka S.A. jest firmą z wieloletnim doświadczeniem w branży energetycznej. Energię elektryczną dostarczamy innym i jesteśmy jednym z jej większych krajowych odbiorców (3,4% zużycia krajowego). Sprzedaż energii umożliwiają nam koncesje na obrót i dystrybucję energii elektrycznej. Posiadamy sieć dystrybucyjną na terenie całego kraju, zlokalizowaną zarówno w centrach dużych miast, jak i na terenach słabiej zurbanizowanych oraz o niedostatecznie rozwiniętej infrastrukturze elektroenergetycznej. Oprócz energii elektrycznej świadczymy również usługi elektroenergetyczne w bardzo szerokim zakresie.

Na terenie województwa łódzkiego działamy poprzez:

– PKP Energetyka S.A

Oddział w Warszawie – Dystrybucja Energii Elektrycznej  Łódzki Rejon Dystrybucji

– PKP Energetyka S.A.

 Pion Sprzedaży- Łódzki Region Sprzedaży

– PKP Energetyka S.A.

Oddział w Warszawie – Usługi Zakład Łódzki

 

DYSTRYBUCJA

Nowoczesne zaplecze techniczne oraz wysoko wykwalifikowana kadra są gwarancją  naszych usług. W celu zaspokojenia wzrastającego zapotrzebowania na energię elektryczną o odpowiednich parametrach jakościowych konsekwentnie rozbudowujemy własna infrastrukturę energetyczną. W grudniu 2008 roku w podstrefie Kutno ŁSSE uruchomiona została stacja 110/15 kV RPZ PKP Kutno. W styczniu 2010 roku – dla potrzeb zasilania największej w Europie huty szkła firmy Euroglas Polska Sp. z o.o. – uruchomiona została podobna stacja 110/15 kV RPZ PKP Niewiadów. Na terenie miasta Łodzi od wielu lat rozbudowujemy system sieci dystrybucyjnej w celu wzmocnienia go i zwiększenia możliwości podłączenia kolejnych odbiorców – głównie przemysłowych i instytucjonalnych.  Efektem tego jest oddana do użytkowania na jesieni 2010 roku trzecia stacja 110/15 kV RPZ PKP Łódź Olechów.

 

OBRÓT

Energię elektryczną oferujemy na zasadach kompleksowych – po przyłączeniu do sieci dystrybucyjnej PKP Energetyka S.A. jak i na zasadach TPA (z ang. Third Part Access). Zasada ta oznacza możliwość korzystania z sieci Przedsiębiorstwa Energetycznego bez obowiązku kupowania od niego energii elektrycznej. W praktyce zasada TPA polega na możliwości kupowania energii elektrycznej u dowolnego wytwórcy lub innego podmiotu, zajmującego się handlem energią. Indywidualne podejście do każdego Odbiorcy pozwoliło nam pozyskać wielu klientów przyłączonych do sieci dystrybucyjnych innych przedsiębiorstw energetycznych.

 

KLIENCI

Zaufało nam już wielu Inwestorów, którzy postanowili ulokować swoje zakłady w Łodzi oraz w innych podstrefach ekonomicznych ŁSSE. Naszymi klientami są m.in.: DELL Products Łódź, EUROGLAS Polska Sp. z o.o., AMCOR Polska Sp. z o.o.,  HOLLMULLER, DRAHZUGSTEIN Sp. z o.o., HOOP Polska Sp. z o.o., DS. SMITH Polska S.A., BILPLAST Sp. z o.o., CocoWerk Polska Sp. z o.o., POLFA Łódź S.A., PPHU VERTEX, Parkridge Holdings, FUJI SEAL Poland Sp. z o.o., PRINTPACK Polska Sp. z o.o., PolyOne , PROFILPAS POLSKA Sp. z o.o., SERIOPLAST POLAND Sp. z o.o., LAMPRE POLSKA Spółka z o.o., UMA Sp. z o.o.,

W związku z powyższym oferujemy swoje usługi, zarówno pod kątem dystrybucji i sprzedaży energii elektrycznej jak i szeroko pojętych usług elektroenergetycznych. W celu poznania pełnej oferty naszej firmy zapraszamy Państwa na nasza stronę internetową www.pkpenergetyka.pl lub do kontaktu bezpośredniego.

 

PKP Energetyka S.A.

Oddział w Warszawie-Dystrybucja Energii Elektrycznej

Łódzki Rejon Dystrybucji

ul. Tuwima 28, 90-002 Łódź

tel.       42 205 53 78

fax.      42 205 57 30

ed.rd2@pkpenergetyka.pl

 

PKP Energetyka S.A

Pion Sprzedaży

Łódzki Region Sprzedaży

ul. Tuwima 28, 90-002 Łódź

tel.       42 205 56 65

fax.      42 205 56 65

eo.ez2@pkpenergetyka.pl

 

PKP Energetyka S.A.

Oddział w Warszawie-Usługi

Zakład Łódzki

ul. Tuwima 28, 90-002 Łódź

tel.       42 205 53 75

fax.      42 205 56 70

eu.ez2@pkpenergetyka.pl

 

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY