Dobry rok w ŁSSE

24.02.2014

W 2013 roku w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej przybyło 19 nowych zezwoleń. Inwestorzy zadeklarowali nakłady inwestycyjne za ponad 422 mln zł, a dzięki nim powstanie 937 nowych miejsc pracy, ale aż 4100 etatów zostanie utrzymanych.

Ostatnie trzy zezwolenia trafiły do Star Fitness S.A., Huty Szkła Anewal Sp. z o.o. oraz Hapam Poland Sp. z o.o. 

Star Fitness S.A. działa w branży fitness i specjalizuje się w kompleksowym wyposażeniu siłowni i klubów fitness w profesjonalny sprzęt do ćwiczeń.  W związku z nową inwestycją Spółka zamierza ponieść na terenie Podstrefy Kutno ŁSSE wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 8 mln zł do 2018 roku oraz zatrudnić co najmniej 20 pracowników do końca 2018 roku.

Huta Szkła Anewal Sp. z o.o. będzie produkować słoiki dla branży spożywczej oraz przetwórstwa rolno-spożywczego, a także znicze oraz szklane naczynia ozdobne. Produkcją uzupełniającą będzie wytwarzanie elementów stanowiących uzupełnienie do produkcji wyrobów ze szkła, np. nakrętek, podstawek itp. z tworzyw sztucznych oraz opakowań z papieru i tektury. Spółka zamierza ponieść na terenie Podstrefy Piotrków ŁSSE wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 4,6 mln zł do 2017 roku oraz zatrudnić co najmniej 20 pracowników w terminie do końca 2017 r.

Hapam Poland Sp.  z o.o. zamierza rozbudować zakład oraz zakupić nowe linie technologiczne, maszyny i urządzenia do produkcji w Łodzi. Spółka jest jednym z czołowym producentem odłączników wysokiego napięcia na świecie i zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 5 mln zł do 2018 roku oraz zwiększyć dotychczasowe zatrudnienie na terenie Strefy kształtujące się na poziomie 65 osób o co najmniej 6 nowych pracowników.

Przez ponad 16 lat istnienia ŁSSE wydano jak dotąd 237 zezwoleń oraz przeprowadzono inwestycje o łącznej wartości ponad 10,5 mld zł, dzięki którym przedsiębiorcy utworzyli ponad 26,5 tysięca miejsc pracy.

Według raportów KPMG z lat 2009-2012 – ŁSSE jest jedną z najlepiej ocenianych przez inwestorów stref ekonomicznych w Polsce.

W rankingach fDi Magazine, brytyjskiego prestiżowego dwumiesięcznika z grupy „Financial Times”, ŁSSE kolejno zajmowała:

* Global Free Zones of the Future 2012/2013 – 3 miejsce w Europie i 18 miejsce wśród stref ekonomicznych na świecie

* Digital Marketing Awards 2012 – 1 miejsce w Europie oraz 4 miejsce na świecie w kategorii stref ekonomicznych

* fDi IPA Innovation Awards 2013 – 1 miejsce na świecie w kategorii stref ekonomicznych.

Zmodernizowana fabryka Ludwika Grohmana należąca do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej została uznana za najlepszą i najbardziej unikatową nieruchomość komercyjną w konkursie John Jacob Astor Competition podczas październikowego Expo Real 2013 w Monachium. Z kolei w konkursie Prime Property Prize Województwo Łódzkie 2013 fabrykę Grohmanauznano za najlepszy biurowiec w Łódzkiem. Trzecie wyróżnienie – Eurobuild Awards 2013  – to nagroda za odbudowę obiektu i jest przyznawana firmom działającym na rynku budownictwa i nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej.

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY