Lider polskiej ortopedii przejmuje lidera w rehabilitacji na rynku niemieckim

24.02.2014

Medort S.A. systematycznie rozszerza wpływy na kolejne kraje europejskie.

Po znaczącym przejęciu na Węgrzech  oraz dynamicznym rozwoju sprzedaży na rynku rosyjskim, spółka sfinalizowała transakcję przejęcia spółki Meyra Ortopedia GmbH – lidera sprzedaży produktów rehabilitacyjnych w Niemczech. Akwizycja była możliwa dzięki wsparciu, jakiego udzielił w tym procesie Fundusz inwestycyjny AVALLON. 

 „Akwizycja przez Medort, spółki Meyra Ortopedia, była dla nas ogromnym wyzwaniem. Meyra to marka z 80 letnią tradycją, ikona branży, znana w całej Europie oraz rynkach światowych. Swoje produkty wysyła do ponad 60 krajów. Najważniejszym rynkiem eksportowym dla spółki jest rynek francuski. Dzięki tej inwestycji, Medort wchodzi do światowej ekstraklasy. Otwierają się przed nami nowe perspektywy rozwoju, w tym w szczególności możliwość wejścia z produktami klasy „premium”, na największy w Europie rynek niemiecki, oraz dostęp do nowego kanału dystrybucji produktów w Europie” – mówi Michał Perner, Wiceprezes Zarządu Medort S.A.

Spółka Meyra Ortopedia jest liderem sprzedaży asortymentu rehabilitacyjnego w Niemczech. Meyra to globalna marka produktów, kojarzona ze znakomitych jakościowo wózków inwalidzkich dla dzieci, dorosłych w tym z napędem elektrycznym. Obecnie zatrudnia 240 osób w zakładach zlokalizowanych w Nadrenii Północnej – Westfalii i kilkudziesięciu pracowników  w oddziałach zagranicznych. Jej roczne przychody ze sprzedaży przekraczają 250 mln PLN.

W ramach realizowanej strategii rozwoju, Grupa Medort umacnia pozycję lidera w branży ortopedyczno-rehabilitacyjnej na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, którą realizuje z powodzeniem dzięki akwizycjom wiodących spółek w branży oraz rozwojowi spółek hurtowych na terenie Federacji Rosyjskiej.

„Spółka Medort pragnie rozwijać swoją sprzedaż na rynku Europy Zachodniej, a przejecie uznanego producenta sprzętu rehabilitacyjnego może być dla Grupy Medort znakomitym wsparciem tej strategii biznesowej, dając dostęp do wysokiej technologii, patentów i rozwiązań wypracowanych przez dekady w spółce Meyra” – dodaje Michał Perner .

 

W Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Grupę Medort reprezentuje firma MDH.

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY