Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wspiera producentów gier

24.02.2014

Tomasz Sadzyński, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, był jednym z sygnatariuszy listu intencyjnego w sprawie utworzenia Łódzkiego Centrum Gier Gaminkubator.

 

Swoje podpisy pod porozumieniem złożyli także: Hanna Zdanowska, Prezydent Łodzi, Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego oraz przedstawiciele łódzkich uczelni wyższych i producentów gier. Podpisanie listu miało miejsce w piątek (25 października) w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym w Łodzi (EXPO Łódź), gdzie odbyła się konferencja ŁÓDŹ GAME SUMMING.

 

Konferencja składała się z trzech podstawowych elementów. Pierwszy z nich skierowany był do studentów i uczniów szkół średnich, którzy zainteresowani są branżą produkcji gier i chcieliby znaleźć w niej swoje miejsce kariery zawodowej. Dla nich zorganizowane zostały specjalne warsztaty, prowadzone przez specjalistów z branży (między innymi przez firmę CD Projekt RED). Druga część poświęcona była spotkaniu przedstawicieli branży gamedev w Polsce. W ramach konferencji  wygłoszony został cykl wykładów. Z ramienia Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wykład wygłosiła Aleksandra Suszczewicz, PO Z-cy Dyrektora ds. pozyskiwania inwestora. Przedstawiła możliwości prowadzenia tego typu działalności z wykorzystaniem pomocy publicznej oferowanej w ramach strefy.

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY