Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wygrała fDi IPA Innovation Awards 2013!

24.02.2014

fDi IPA (Investment Promotion Agency) Innovation Awards 2013 to tytuł dla najbardziej kreatywnych instytucji zajmujących się pozyskiwaniem inwestycji oraz wykazujących się wyjątkowymi i przełomowymi działania w tym zakresie. W kategorii stref ekonomicznych tytuł zdobyła ŁSSE.

 

To prestiżowe wyróżnienie przyznaje fDi Magazine (grupa Financial Times). Jak piszą autorzy projektu „wraz ze zmniejszającą się liczbą projektów inwestycyjnych oraz różnorodnymi destynacjami i zachętami inwestycyjnymi, pozyskanie inwestycji jest coraz trudniejsze. Najtrudniejszym zadaniem jakie stoi przed instytucjami pozyskującymi inwestorów jest wyróżnienie ich miejsc wśród wysokiej konkurencji. Innowacyjne podejście jest niezbędne. Celem badania było wyróżnienie firm, które oferują coś więcej, niż tylko pomoc inwestycyjną.”

Co zdecydowało o przyznaniu tytułu ŁSSE?

spójna strategia CSR skoncentrowana wokół łódzkiego fabrykanta, polskiego patrioty i mecenasa sztuki – Henryka Grohmana
– unijna kampania promocyjna „Łódzkie – Strefa Biznesu Szyta na Miarę” skierowana głównie na rynek niemiecki: powołanie przedstawiciela reprezentującego spółkę wśród potencjalnych inwestorów niemieckich
– otwarcie szkoły międzynarodowej – British International School of the University of Lodz – razem z Uniwersytetem Łódzkim
– wsparcie przez ŁSSE szkolnictwa zawodowego, które jest wzorcowe wśród SSE
– uruchomienie interaktywnej mapy terenów inwestycyjnych, serwisu obrotu nieruchomościami poza SSE
– aktywność w portalach społecznościowych (facebook, twitter, linkedIn, google+)
– przygotowywanie dedykowanych materiałów papierowych i wizualnych pod poszczególnych inwestorów, wydawanie comiesięcznego newslettera, aktywność programu Partner, bezpłatne szkolenia i warsztaty o tematyce niezbędnej inwestorom, spotkania integracyjne dla inwestorów oraz partnerów ŁSSE.
rewitalizacja XIX-wiecznej fabryki Ludwika Grohmana na terenie ŁSSE, która została przekształcona w nowoczesną powierzchnię biurowo-konferencyjną.

Zachęcamy, aby w łódzkiej strefie inwestowały także firmy innowacyjne lub stosujące innowacyjne technologie – mówi Tomasz Sadzyński, Prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Ale zawsze zaczynamy od siebie i dlatego przygotowaliśmy system zachęt, narzędzi i kampanii, które nie wiążą się bezpośrednio z pozyskiwaniem inwestora, ale są nie mniej ważne. To zostało dostrzeżone i gratuluję zespołowi kolejnego w tym roku wyróżnienia.  

W przypadku Łodzi i województwa łódzkiego, gdzie transformacja ustroju gospodarczego zbiegła się z ekspansją tanich tekstyliów z krajów azjatyckich strefa była dla regionu prawdziwym ratunkiem. Dzięki zaangażowaniu spółki zarządzającej strefą w miejsce przemysłu włókienniczego powstała prężna sieć firm z branży agd i ceramiki budowlanej. Przyznana nagroda to podsumowanie podjętych działań na rzecz umacniania regionu – komentuje Janusz Piechociński, Wicepremier, Minister Gospodarki. – W nowopowstałych zakładach pracuje już prawie 27 tys. osób. W tym roku wydano 14 zezwoleń, dzięki którym powstanie ponad 800 nowych miejsc pracy. Myślę, że tak prężnie działająca strefa w warunkach wydłużonego okresu funkcjonowania sse przyniesie oczekiwane efekty inwestycyjne – dodaje.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią raportu.

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY