Nowe inwestycje w Kutnie i Radomsku

24.02.2014

Weidenhammer oraz VPK otrzymały zezwolenie na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Inwestycje oznaczają nowe miejsca pracy w Kutnie i Radomsku.

 

Weidenhammer Polska Sp. z o.o. w Podstrefie Kutno ŁSSE wybuduje zakład produkujący opakowania – tuby z tektury wielowarstwowej do pakowania przekąsek i innych produktów żywnościowych. Spółka poniesie nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 25 mln zł do końca 2015 roku oraz zatrudni przynajmniej 31 nowych pracowników (do końca 2015 r.).

Z kolei VPK Packaging Sp. z o.o. w Podstrefie Radomsko ŁSSE uruchomi zakład produkujący opakowania z tektury. Firma jest częścią międzynarodowej Grupy VPK, której działalność obejmuje szeroką gamę produktów z papieru i tektury. Spółka zainwestuje przynajmniej 58,8 mln zł do końca czerwca 2016 r. i zatrudni co najmniej 30 nowych pracowników (do końca czerwca 2016 r.)

– W tym roku to nasze 15 i 16 zezwolenie – mówi Tomasz Sadzyński, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.Łącznie od początku roku inwestorzy zadeklarowali nakłady inwestycyjne za ponad 405 mln zł, a dzięki nim powstanie 891 nowych miejsc pracy, ale aż 4025 etatów zostanie utrzymanych.

Łódzka strefa prężnie działa już ponad 16 lat. W tym czasie przedsiębiorcy zrealizowali inwestycje w oparciu o 234 zezwolenia, za ponad 10 mld zł. Dzięki temu udało się utworzyć blisko 27 tys. miejsc pracy– mówi Janusz Piechociński, Wicepremier, Minister Gospodarki.Cieszymy się z nowych, przedsięwzięć w Kutnie i Radomsku, które przyczynią się do wzrostu zatrudnienia w regionie– dodaje.

Według raportów KPMG z lat 2009-2012 – ŁSSE jest jedną z najlepiej ocenianych przez inwestorów stref ekonomicznych w Polsce.

W rankingach fDi Magazine, brytyjskiego prestiżowego dwumiesięcznika z grupy „Financial Times”, ŁSSE kolejno zajmowała:

* Global Free Zones of the Future 2012/2013 – 3 miejsce w Europie i 18 miejsce wśród stref ekonomicznych na świecie.

* Digital Marketing Awards 2012 – 1 miejsce w Europie oraz 4 miejsce na świecie w kategorii stref ekonomicznych

* fDi IPA Innovation Awards 2013 – 1 miejsce na świecie w kategorii stref ekonomicznych.

Zmodernizowana fabryka Ludwika Grohmana należąca do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej została uznana za najlepszą i najbardziej unikatową nieruchomość komercyjną w konkursie John Jacob Astor Competition podczas październikowego Expo Real 2013 w Monachium. Z kolei w konkursie Prime Property Prize Województwo Łódzkie 2013 fabrykę Grohmanauznano za najlepszy biurowiec w Łódzkiem. Trzecie wyróżnienie – Eurobuild Awards 2013  – to nagroda za odbudowę obiektu i jest przyznawana firmom działającym na rynku budownictwa i nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej.

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY