Nowe inwestycje w Skierniewicach i Kleszczowie

24.02.2014

Thermica oraz Sponcel otrzymały zezwolenie na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Inwestycje oznaczają nowe miejsca pracy w Kleszczowie i Skierniewicach.

 

Thermica Sp. z o. o. w Podstrefie Skierniewice wybuduje zakład produkcyjny płyt styropianowych oraz chemii budowlanej. Obiekt zostanie wyposażony w nowoczesną linię do produkcji styropianu oraz do produkcji zapraw klejowych. Thermica poniesie nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 2,1 mln zł do końca 2015 roku oraz zatrudni przynajmniej 15 nowych pracowników (do końca marca 2015 r.).

Z kolei Sponcel Sp. z o.o. w Podstrefie Kleszczów uruchomi zakład produkujący gąbkę celulozową na potrzeby producentów artykułów gospodarstwa domowego. Sponcel zainwestuje przynajmniej 50 mln zł do końca 2017 roku i zatrudni co najmniej 35 nowych pracowników (do końca 2015 r.)

– W tym roku to nasze 13 i 14 zezwolenie – mówi Tomasz Sadzyński, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.Łącznie od początku roku inwestorzy zadeklarowali nakłady inwestycyjne za ponad 321 mln zł, a dzięki nim powstanie 830 nowych miejsc pracy, ale aż 4050 etatów zostanie utrzymanych.

– Zezwolenie wydane spółce Sponcel jest pokłosiem ostatniej decyzji Rządu dotyczącej zmiany granic łódzkiej strefy. Dzięki temu uda się zrealizować aż 7 nowych inwestycji  – mówi Janusz Piechociński, Wicepremier, Minister Gospodarki. Z kolei zezwolenie dla Thermici wpisuje się w najbardziej potrzebny obszar pomocy regionalnej jakim jest wspieranie małych i średnich firm – dodaje.

 

Przez ponad 16 lat istnienia ŁSSE wydano jak dotąd 232 zezwolenia oraz przeprowadzono inwestycje o łącznej wartości ponad 10,5 mld zł, dzięki którym przedsiębiorcy utworzyli ponad 26,5 tysięcy miejsc pracy.

Według raportów KPMG z lat 2009-2012 – ŁSSE jest jedną z najlepiej ocenianych przez inwestorów stref ekonomicznych w Polsce.

W rankingach fDi Magazine, brytyjskiego prestiżowego dwumiesięcznika z grupy „Financial Times”, ŁSSE kolejno zajmowała:

* Global Free Zones of the Future 2012/2013 – 3 miejsce w Europie i 18 miejsce wśród stref ekonomicznych na świecie.

* Digital Marketing Awards 2012 – 1 miejsce w Europie oraz 4 miejsce na świecie w kategorii stref ekonomicznych

* fDi IPA Innovation Awards 2013 – 1 miejsce na świecie w kategorii stref ekonomicznych.

Zrewitalizowana fabryka Ludwika Grohmana należąca do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zwyciężyła w międzynarodowym konkursie John Jacob Astor na najlepszy obiekt komercyjny podczas październikowego Expo Real 2013 w Monachium.

 
WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY