9. edycja Fashion Week Poland (po raz kolejny na terenie ŁSSE) już za miesiąc

27.02.2014

FashionPhilosophy Fashion Week Poland odbędzie się w Łodzi już po raz dziewiąty.  Jesienna odsłona imprezy rozpocznie się we wtorek 15 października i potrwa do niedzieli 20 października 2013 r. Główne wydarzenia będą się skupiały na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i w Centrum Promocji Mody.

 

fwp2013

FashionPhilosophy Fashion Week Poland jest największym i najważniejszym wydarzeniem modowym w Polsce. Poza prezentacją trendów na nadchodzące sezony jest platformą komunikacji biznesowej dla całej branży mody. Ważnym celem wydarzenia jest również promocja polskich projektantów za granicą. Fashion Week Poland, organizowany we współpracy z Urzędem Miasta Łodzi, wpisuje się w strategię rozwoju miasta przez wspieranie przemysłów kreatywnych oraz rozwój przemysłu odzieżowego. W konferencji prasowej, która odbyła się 13 września 2013 r. w sali konferencyjnej zrewitalizowanej fabryki L. Grohmana w ŁSSE wzięli udział: Hanna Zdanowska, Prezydent Łodzi, prof. Jolanta Rudzka-Habisiak, Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Irmina Kubiak i Jacek Kłak, pomysłodawcy i organizatorzy łódzkiego święta mody, Bartłomiej Wojdak, dyrektor biura promocji UMŁ oraz Tomasz Sadzyński, Prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

– Kiedy zaczęliśmy współpracę z Fashion Weekiem, reklamowaliśmy się hasłem „Modna strefa”. Teraz już nie musimy. Z każdą kolejną edycją wspólnie budowaliśmy napięcie. Gdy tydzień mody pojawił się w strefie w 2011 roku, była tu ruina. Teraz, po remoncie, fabryka Grohmana jest niemal nie do poznania – mówił Tomasz Sadzyński z ŁSSE. 

– W poprzedniej edycji uczestniczyło ponad 12 tysięcy gości zagranicznych. Fashion Week przysparza Łodzi ambasadorów! – komplementowała Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. 

Gdzie?

panorama19

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna będzie gościć Fashion Week Poland już po raz piąty. Odbędą się tam pokazy w ramach Designer Avenue. W ŁSSE będą również zlokalizowane strefy Showroom i Concept Store, wystawa Young Fashion Photographers Now oraz otwarte wykłady w ramach cylku Let Them Know. W tej edycji, po krótkiej przerwie, powraca również projekt Salon, który tym razem pojawi się w Showroomie 87 przy ul. Piotrkowskiej 87.

Nową lokalizacją awangardowej części Polskiego Tygodnia Mody – OFF Out of Schedule – będzie Centrum Promocji Mody. Tam również odbędzie się pokaz otwierający 9. FashionPhilosophy. 15 października na wybiegu CPM zobaczymy pokaz specjalny Junko Koshino – jednej z największych japońskich projektantek, której kolekcje były pokazywane m.in.: w Nowym Jorku, Paryżu, Pekinie czy na Kubie.

Kto?

W Alei Projektantów swoje najnowsze kolekcje zaprezentują projektanci zaproszeni przez Radę Programową Fashion Week Poland i wybrani przez nią spośród nadesłanych zgłoszeń oraz goście specjalni. Zaproszenie do udziału w 9. edycji Fashion Week Poland przyjęli: Agnieszka Orlińska, Łukasz Jemioł Basic, Michał Szulc, MMC Studio, Natalia Jaroszewska, Natasha Pavluchenko, Nenukko i PtASZEK.

Z najlepszych zgłoszeń, jakie napłynęły podczas otwartego naboru, Rada Programowa Designer Avenue wyłoniła siedmiu uczestników, którym organizatorzy Fashion Week Poland w pełni sfinansują pokazy podczas jesiennej edycji wydarzenia. Wybrani projektanci to: Jarosław Ewert, Joanna Startek, Le GIA, Odio i Jakub Pieczarkowski, PODSIADLO, sowik matyga, Wojciech Haratyk. Swoje kolekcje zaprezentuje także trójka projektantów zaaprobowanych przez Radę Programową, którzy dostali propozycję udziału w Designer Avenue przy poniesieniu niewielkiej części kosztów związanych z organizacją pokazu: Kamil Sobczyk, Kędziorek, Malgrau.

Designer Avenue to też miejsce prezentacji dużych marek odzieżowych, które chcą pokazać publiczności Polskiego Tygodnia Mody kolekcje na nadchodzący sezon.  Pierwszą marką, która wykupiła pokaz komercyjny na 9. Fashion Week Poland jest MOHITO.

Na scenie awangardowej – OFF Out of Schedule – w Centrum Promocji Mody swoje kolekcje pokaże ośmiu projektantów: Herzlich Willkommen, IMA MAD, jankowska&tomaszewski, Kas Kryst, Magdalena Kubalańca, MoMi-Ko, Monika Błotnicka i Paulina Matuszelańska. Zostali oni wybrani przez Radę Programową i ich pokazy w całości będą sfinansowane przez organizatorów Fashion Week Poland. 

Wszystkie kolekcje, które będzie można zobaczyć podczas październikowego FashionPhilosophy, będą prezentować  trendy na sezon wiosna/lato 2014.

Wydarzenie specjalne

W piątek 18.10.2013 r. odbędzie się pokaz specjalny Ewy Minge, podczas którego projektantce zostanie wręczona prestiżowa nagroda International Star Diamond Award przyznawana przez The American Academy of Hospitality Sciences. Minge została doceniona za wyjątkowe osiągnięcia w projektowaniu mody i dóbr luksusowych. Nagrodę odbierze z rąk Josepha Cinque, Prezesa i Dyrektora Generalnego AAHS.

Partner strategiczny: Miasto Łódź // Organizator: Moda Forte // Partner: ŁSSE

Patroni Medialni: ELLE, K Mag, Malemen, Radio Eska, FashionTV, VU Mag, Plejada, Onet

Sponsorzy: Maybelline, NISSAN, Carlo Rossi

Oficjalny przewoźnik: LOT

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY