Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce, Robin Barnett, z wizytą w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

27.02.2014

27 sierpnia Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. odwiedził Robin Barnett, Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce. Wizyta pod nazwą „Doing business in Łódź is GREAT” odbyła się w ramach kampanii promocyjnej GREAT. W spotkaniu zorganizowanym przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną, Ambasadę Wielkiej Brytanii w PolsceBusiness Centre Club Loża Łódzka oraz UK Trade & Investment wzięli udział przedsiębiorcy z Regionu Łódzkiego oraz regionalne instytucje okołobiznesowe.

 

Podczas pierwszej części spotkania, tzw. Okrągłego Stołu Ambasadora, dyskutowano o walorach inwestycyjnych Województwa Łódzkiego, które mogą być szczególnie atrakcyjne dla biznesu brytyjskiego. W panelu udział wzięli:

– Robin Barnett, Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce,
– Martin Oxley, Dyrektor UK Trade & Investment w Polsce,
– Tomasz Sadzyński, Prezes Zarządu ŁSSE S.A.,
– Zygmunt Łopalewski, Rzecznik Prasowy, Indesit Company Polska,
– Przemysław Andrzejak, Prezes Zarządu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.,
– Krzysztof T. Borkowski, Kancelrz Business Centre Club Loża Łódzka,
– Piotr Grabowicz, Prezes MCKB Sp. z o.o.,
– Marcin CiecierskiWłaściciel Firmy Centrum Dystrybucji Excellence S.A.

Podczas spotkania wymieniono zachęty inwestycyjne regionu, jego wykwalifikowany kapitał ludzki oraz pomoc w procesie inwestycyjnym oferowaną przez takie instytucje jak ŁSSE S.A. czy ŁARR S.A.

11

Robin Barnett – Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce

Robin Barnett podkreślił, że jest nie tylko Ambasadorem Wielkiej Brytanii w Polsce, ale również ambasadorem Łodzi, w której widzi duży potencjał inwestycyjny dla brytyjskich firm. 

Podczas drugiej części spotkania, Martin Oxley oraz Daniel Barej przedstawili możliwości eksportowe do Wielkiej Brytanii dla polskich firm, co spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców obecnych podczas wydarzenia. 

mini

Na terenie Kompleksu ŁSSE S.A. zagościł również następca znanego na całym świecie piętrowego autobusu z Londynu.

Kampania GREAT to największa w historii, zintegrowana międzynarodowa kampania rządu brytyjskiego, promująca Wielką Brytanię na całym świecie. Została oficjalnie ogłoszona przez premiera Wielkiej Brytanii, Davida Camerona we wrześniu 2011 r. Celem wizyty autobusu w Polsce jest zarówno promocja możliwości inwestycyjnych dla brytyjskich firm w tej części kontynentu, jak i promocja regionów Polski w Wielkiej Brytanii. Kampania GREAT oraz przyjazd autobusu mają za zadanie sprawić, by możliwości Europy Środkowo-Wschodniej zostały jak najpełniej wykorzystane przez brytyjskie firmy.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji podsumowującej wizytę autobusu w Łodzi. 

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY