CeBIT 2013

27.02.2014

W dniach 5 – 8 marca podczas targów CeBIT 2013, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wraz z Urzędem Miasta Łodzi wspólnie zachęcały i przekonywały, że Łódź i Region Łódzki to ziemia obiecana dla firm IT. Targi CeBIT w Hannoverze to jedno z najwiekszych spotkań przedstawicieli sektora teleinformatycznego na świecie. Od 1986 r. nawiązują do nawiązywania nowych kontaktów biznesowych i dają impuls do rozwoju branży.

 

Rokrocznie przyciągają setki tysięcy zwiedzających z całego świata.

„Poland TalentIT People” – pod takim hasłem zaprezentowano potencjał polskiej branży teleinformatycznej podczas uroczystości otwarcia targów CeBIT w dniu 4 marca 2013 r.

W trakcie ceremonii z udziałem Premiera Donalda Tuska i Kanclerz Angeli Merkel podkreślano rolę partnerstwa strategicznego Polski na CeBIT jako szansy dla pokazania światu atutów polskiej branży teleinformatycznej. W uroczystości otwarcia uczestniczyli także Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński, minister administracji i cyfryzacji Michał Boni, minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka oraz Ambasador J. Margański.

481776 10151340794106547 1138795732 n

W inauguracji polskiego stoiska narodowego na targach CeBIT, które otworzyli 5 marca kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier RP Donald Tusk,  zaprezentowano osiągnięcia polskiej branży ICT i nowych technologii: detektor podczerwieni, będący częścią instrumentów naukowych badających powierzchnię Marsa, najszybszy na świecie procesor przemysłowy oraz elektroniczną kostkę do gry.

Trwające od 5 do 8 marca targi CeBIT z udziałem ponad  200 polskich to światowa platforma spotkań branży teleinformatycznej i gospodarki cyfrowej. Dzięki formule łączącej targi, konferencje, wykłady światowych sław, spotkania korporacyjne i rozmowy biznesowe, CeBIT daje impuls do rozwoju branży i ułatwia osiągnięcie sukcesu na rynku. Stoiska i wykłady zgrupowano w cztery obszary tematyczne: pro (rozwiązania dla przedsiębiorstw), gov (produkty i usługi dla sektora publicznego i służby zdrowia), life (produkty w działaniu i nowe modele biznesowe), lab (przełomowe innowacje i trendy jutra).

Przewodnim tematem tegorocznej edycji targów była „shareconomy” –coraz bardziej popularne w świecie biznesu dzielenie się wiedzą, zasobami, kontaktami i doświadczeniami, a także współużytkowanie dokumentów, infrastruktury, produktów i usług.

Główne stoisko narodowe, którego gospodarzem było Ministerstwo Gospodarki, znajdowało się  w hali nr 6 PRO, a polskie firmy obecne były na wszystkich platformach tematycznych. Uzupełnieniem informacji i eksponatów były liczne prezentacje tematyczne i seminaria w zlokalizowanym  obok polskiego stoiska narodowego – forum International Business Area.

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY