Clariant rozwija skrzydła

27.02.2014

15 marca 2013 r. w obecności znamienitych gości przedstawiciele spółki Clariant zainicjowali budowę nowej fabryki w Konstantynowie Łódzkim. Oidczas ceremonii z udziałem ambasadora Szwajcarii, przedstawicieli władz samorządowych oraz Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, wbito pierwszą symboliczną łopatę w miejscu, w którym wkrótce powstanie nowoczesny zakład. W ciągu roku rozpocznie się tam produkcja koncentratów barwiących na potrzeby przemysłów tworzyw sztucznych. Inwestycja warta 38 milionów złotych, pozwoli firmie Clariant znacząco zwiekszyć potencjał produkcyjny i umocni jej pozycję na rynku w Polsce oraz całej Europie Środkowo – Wschodniej.

 

W ciągu roku na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Clariant, światowy lider branży chemicznej, zbuduje nowoczesny kompleks o powierzchni 6,800 metrów kwadratowych. Zakład pomieści nowoczesne instalacje do produkcji koncentratów barwiących a także laboratoria, magazyny oraz budynki biurowe. Warta 38 milionów złotych inwestycja pozwoli na podwojenie aktualnej produkcji a w przyszłości także na zatrudnienie dodatkowych, wykwalifikowanych pracowników.

20

„Trudno przecenić znaczenie tej inwestycji dla rozwoju całej firmy. Rynek masterbaczy, choć jest wymagający, rozwija się niezwykle dynamicznie a nowoczesny zakład, taki jak ten, który powstanie w Konstantynowie, pozwoli nam błyskawicznie reagować na potrzeby naszych klientów.” – Hans Bohnen, Head of Clariant Business Unit Masterbatches.

Symboliczne rozpoczęcie prac w Konstantynowie to zwieńczenie prawie 22 letniej obecności firmy w Polsce. Doskonałe wyniki oraz reputacja polskiej filii spółki, jaką zyskała ona w ciągu dwóch dekad rynkowej aktywności, to przede wszystkim efekt dbałości o jakość oraz sprawdzonego modelu obsługi Klientów, który został implementowany również w innych krajach Europy Środkowo – Wschodniej. Zaangażowanie i efektywność w realizacji planów biznesowych polskiej części firmy zyskało uznanie szwajcarskiej centrali i stało się jednym z kluczowych czynników, które zdecydowały o lokalizacji fabryki w regionie.

„Swój sukces Clariant Polska zawdzięcza bardzo ambitnym i doskonale wykwalifikowanym pracownikom. Jako zespół pokazaliśmy jak pozytywny wkład możemy wnieść w rozwój całej firmy. Możliwość rozwinięcia skrzydeł i budowy zakładu to także zasługa doskonałej współpracy z przedstawicielami lokalnej społeczności oraz władzami ŁSSE.” – Ralph Rutte, Prezes Clariant Polska.

Decyzja o lokalizacji nowego zakładu w rejonie Łodzi to istotny krok w realizacji strategii firmy Clariant w całej Europie. To także dowód długotrwałej perspektywy inwestycyjej spółki związanej z produkcją w regionie. Duże znaczenie dla aktywności firmy Clariant w Polsce ma doskonała współpraca z przedstawicielami Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz stroną rządową, które wspierały inwestycje już na etapie konsultacji i planowania.

„Europa Środkowa to bardzo perspektywniczy rynek a Polska, jako największy kraj regionu i zarazem rozwijający się niezwykle dynamicznie, stanowi dla nas naturalne miejsce na inwestycje. Jesteśmy głęboko przekonani, że nasze zaangazowanie w budowę nowego zakładu okaże się korzystne zarówno dla ziemi łódzkiej jak i dla naszej spółki” – Patrick Jany, CFO Clariant International AG.

 Budynek -Clariant

Clariant

Clariant to działająca w skali międzynarodowej specjalistyczna firma chemiczna z siedzibą w Muttenz, niedaleko Bazylei. Grupa posiada ponad 100 firm na całym świecie i na dzień 31 grudnia 2011 zatrudniała 22 149 pracowników. W roku obrotowym 2011, Clariant odnotował obroty na poziomie 7.4 mld CHF. Firma Clariant podzielona jest na 11 obszarów biznesowych (business units): : Additives; Catalysis & Energy; Emulsions, Detergents & Intermediates; Functional Materials; Industrial & Consumer Specialties; Leather Services; Masterbatches; Oil & Mining Services; Paper Specialties; Pigments; Textile Chemicals.

Firma Clariant koncentruje się na tworzeniu wartości inwestując w przyszłą rentowność i zrównoważony wzrost w oparciu o cztery strategiczne filary: zwiększenie zyskowności, innowacyjność oraz badania i rozwój, dynamiczny wzrost na rynkach wschodzących oraz optymalizacja portfolio poprzez komplementarne przejmowania firm lub wycofywanie się z inwestycji.

prawomateriały: Clariant Polska

 

 

 

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY