Gala 15-lecia Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej [galeria]

27.02.2014

28 maja w Hotelu andel’s Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA świętowała swoje 15. urodziny. Na Gali obecni byli inwestorzy ŁSSE, partnerzy biznesowi, przedstawiciele pozostałych specjalnych stref ekonomicznych w Polsce, parlamentarzyści Ziemi Łódzkiej, władze samorządowe oraz otoczenie biznesowe i okołobiznesowe ŁSSE.

 

Podczas Gali, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Tomasz Sadzyński zaprezentował 15 lat działalności ŁSSE – jej osiągnięcia, działania oraz plany na przyszłość. Prezes podsumował dokonania Strefy przedstawiając 15 rzeczy, które warto o nas wiedzieć. Do atutów ŁSSE zaliczył profesjonalny i wykwalifikoway zespół, największą w Polsce pomoc publiczną, wysokie nakłady iwnestycyjne oraz utworzenie nowych miejsc pracy. Nie zapomniał także o działaniach z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu: Strefie Dzieciom, Art Strefie oraz Strefie Edukacji.

Po raz pierwszy wręczono także Nagrody im. Henryka Grohmana, które dedykowane są zasłużonym dla sztuki osobom. W kategorii inwestor-mecenas statuetkę otrzymał Jerzy Czubak, prezes zarządu Amcor Rentsch Polska i Witold Warzywoda za „niezłomność w działalności wystawienniczej i łączenie środowisk plastyków”. W kategorii „ważne dla Łodzi” nagrodę otrzymała Marzena Bomanowska za książkę „7 rozmów o Katarzynie Kobro.”

Nie obyło się również bez podziękowań, gratulacji oraz nagród od obecnych gości dla Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma Procter & Gamble, jeden z największych inwestorów w Strefie, przyznała specjalne nagrody, „Perły łódzkiego biznesu” byłemu prezesowi ŁSSE i obecnemu wiceprezydentowi miasta Markowi Cieślakowi oraz prezesowi Tomaszowi Sadzyńskiemu.
– Ta strefa jest naszym portem, który gwarantuje nam bezpieczeństwo: prawne, intelektualne, inwestorskie. Do portów statki wpływały, by uzupełnić zasoby – nas w strefie zasila znakomite zaplecze intelektualne, wykwalifikowana kadra, którą może poszczycić się region łódzki – powiedział Marek Kapuściński, Prezes Zarządu P&G.

ŁSSE otrzymała również gratulacje odczytane w imieniu Pani Minister Ilony Antoniszyn – Klik przez Panią Katarzynę Dąbrowską, przewodniczącą Rady Nadzorczej ŁSSE. ,,Z całym przekonaniem mogę stwierdzić, że bilans tych 15 lat wypada bardzo korzystnie, o czym świadczą zarówno suche dane, jak też opinie i rankingi uznanych autorytetów ekonomicznych. Nie bez przyczyny to właśnie tutaj ulokowały się sztandardowe koncerny światowe z branży AGD, przynosząc do Polski najnowsze innowacyjne technologie. Wiem, że zarząd Strefy nie ogranicza się tylko do werbowania inwestorów, ale aktywnie wspomaga już prowadzoną przez nich działalność, tworząc m.in. platformę współpracy na rzecz dostosowania szkolnictwa zawodowego do potrzeb przedsiębiorców. Strefa angażuje się także w akcje charytatywne na rzecz dzieci i kobiet oraz uczestniczy w życiu kulturalnym regionu, wspierając ważne wydarzenia artystyczne.” – napisała Minister Ilona Antoniszyn Klik.

 

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wieczoru oraz prezentacji podsumowującej 15-lat działalności ŁSSE.

Relacje z tego wyjątkowego wydarzenia obejrzycie tu. A tu historia ŁSSE w pigułce.

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY