Inauguracja roku szkolnego 2013/2014 w British International School of the University of Łódź

27.02.2014

4 września na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego odbyło się otwarcie szkoły połączone z inauguracją roku szkolnego 2013/2014 w British International School of the University of Łódź. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Jolanta Chełmińska – Wojewoda Łódzka, Radosław Stępień – Wiceprezydent Miasta Łodzi, Krzysztof Piątkowski – Wiceprezydent Miasta Łodzi, Włodzimierz Nykiel – Rektor Uniwersytetu Łódzkiego, Tomasz Sadzyński – Prezes ŁSSE S.A. oraz Amit Lath – Prezes Sharda Group oraz jeden z rodziców obecnych na wydarzeniu. 

 

W szkole już dziś jest ponad 40 uczniów w wieku od 3 do 18 lat. Najwięcej jest Hiszpanów i Hindusów, ale są też dzieci z Japonii, Tajwanu, Rumunii, Ameryki, Niemiec i Rosji. Radosław Stępień, Wiceprezydent Miasta Łodzi podkreślił, że taka szkoła międzynarodowa to kolejny plus dla Łodzi jako miasta do lokowania inwestycji zagranicznych. 

BISulSzkoła prowadzi działalność edukacyjną dla młodzieży międzynarodowej w języku angielskim, zgodnie z English National Curriculum. Program nauczania obejmuje wszystkie etapy edukacji angielskiej dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do18 lat. British International School of the University of Łódź przygotowuje młodzież do zdawania wszystkich głównych egzaminów brytyjskiego systemu szkolnictwa takich jak SAT, IGCSE, AS i A levels.

Usytuowana w odnowionym, otoczonym zielenią budynku uniwersyteckim, z dostępem do nowoczesnych uniwersyteckich laboratoriów, obiektów sportowych i pływalni, Szkoła oferuje swoim uczniom nowoczesne i bezpieczne środowisko o najwyższym standardzie (ul. Pomorska 161).

Dodatkowe informacje można uzyskać pisząc na adres:

magda.matz@interschool.uni.lodz.pl /www.interschool.uni.lodz.pl

 

 

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY