Nowy Inwestor w ŁSSE

27.02.2014

Spółka Colex (Grupa Clariant) uzyskała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

 

 

Colex Spółka z o.o. mieszcząca się obecnie w Zgierzu planuje, nową inwestycję na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Konstantynowie Łódzkim. Firma – na terenie niezabudowanej nieruchomości o powierzchni 1,6 ha – wybuduje nowy zakład specjalizujący się w produkcji koncentratów barwiących dla przemysłu tworzyw sztucznych. Nowy budynek, który połączy w sobie funkcje produkcji, magazynu, laboratorium, pomieszczenia techniczne i biura, będzie miał powierzchnię około 6500 mkw. z możliwością dalszej rozbudowy.

Spółka jest częścią Grupy Clariant, która ma ponad 100 firm na całym świecie i zatrudnia w nich ponad 22 tysiące pracowników. Sam Colex wprowadza na rynek ponad 1000 nowych produktów rocznie (można je znaleźć w produktach renomowanych firm polskich i zagranicznych), głównie dla przemysłu opakowań do kosmetyków i żywności, a także dla przemysłu gospodarstwa domowego, budownictwa, motoryzacyjnego i elektronicznego.

Firma zamierza zainwestować co najmniej 38 mln zł i zatrudnić 20 nowych pracowników oraz utrzymać dotychczasowe zatrudnienie na poziomie 73 miejsc pracy. 

W 2012 roku Inwestorzy w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zadeklarowali w sumie nakłady na poziomie 151,4 mln zł oraz utworzenie 669 miejsc pracy (289 nowych i utrzymanie dotychczasowych 380).

Poniżej znajdą Państwo informacje o spółce.

Clariant inwestuje w Polsce

¡   Nowy zakład będzie produkował koncentraty barwiące dla europejskiego przemysłu tworzyw sztucznych

¡   Nowoczesna fabryka będzie działać w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

¡   Powstaną nowe miejsca pracy w regionie

 

Zgierz, 05 lipca 2012r. — Dziś Clariant International Ltd ogłosił decyzję o inwestycji w nowy zakład produkcyjny w Konstantynowie Łódzkim w  Polsce, w którym produkowane będą koncentraty barwiące do tworzyw sztucznych produkowane na indywidualne zamówienie Klienta. Nowy zakład pozwoli na zwiększenie produkcji do  4000 ton koncentratów barwiących (masterbaczy) rocznie, co umożliwi firmie  Clariant, za pośrednictwem filii w Polsce, obsługiwać Klientów w Europie Środkowej i Wschodniej w zakresie produktów wysokiej jakości. Po nabyciu 100% udziałów w COLEX-ie w sierpniu 2011 r., za nie podawaną do publicznej wiadomości kwotę, Clariant zainwestuje obecnie ponad 38 mln PLN w jeden z najnowocześniejszych zakładów produkujących koncentraty barwiące. Obecny zakład produkcyjny w Zgierzu przeniesiony zostanie do nowej siedziby na początku 2014 r.

“Clariant jest gotów wykorzystać szanse, jakie pojawiły się w Środkowej i Wschodniej Europie budując silną i nowoczesną bazę w Polsce,” powiedział  Markus Mirgeler, Vice-Prezes ds. masterbaczy na Europę. “Nasza polska filia, COLEX, w ostatnich latach odnotowała  świetne stopy wzrostu na rynku krajowym i zamierzamy wykorzystać ten sprawdzony model obsługi Klientów, również poza Polską .”

 

Atrakcyjne warunki w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Nowy zakład powstanie w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (ŁSSE) w Konstantynowie Łódzkim, obok innych wielkich przetwórców tworzyw sztucznych. Lokalizacja ta obejmuje 1,6 ha ziemi i wszelką infrastrukturę niezbędną dla sprawnego działania.  

 „ŁSSE bardzo nas wspierała od samego początku, od pierwszych momentów, kiedy zaczęliśmy rozważać inwestycję” powiedział  Ralph Rutte, przedstawiciel firmy Clariant w Polsce i Dyrektor Generalny  COLEX-u, „a to wsparcie było istotnym czynnikiem dla podjęcia decyzji o lokalizacji nowego zakładu. Zarząd firmy jest bardzo zadowolony z tej decyzji inwestycyjnej, która stworzy również nowe miejsca pracy w regionie.“

COLEX Sp. z o.o. został założony w 1991 i ma siedzibę w Zgierzu, Polska. Spółka posiada certyfikaty ISO 9001, 14001 i 18001.

 

 

 

 

Clariant Masterbatches

Clariant Masterbatches jest uznanym liderem światowym w produkcji koncentratów barwiących, środków pomocniczych oraz rozwiązań dla sektora tworzyw sztucznych. Właściciele różnych marek, producenci, projektanci i przetwórcy tworzyw sztucznych na całym świecie polegają na Clariant Masterbatches, który pomaga zwiększyć atrakcyjność ich wyrobów na rynku, a także przyczynia się do zapewnienia dobrych właściwości użytkowych produktów z tworzyw sztucznych, opakowań lub włókien dla odbiorców końcowych. Naszym odbiorcom oferujemy:

  • Zróżnicowane portfolio standardowych i produkowanych na indywidualne zamówienie Klienta produktów barwiących i dodatków
  • Ponad 10,000 doborów kolorów wykonywanych każdego roku
  • Większość naszych zamówień to dobory indywidualne dla każdego Klienta
  • Ciągłe innowacje techniczne
  • Twórcze inspiracje dla projektantów i menedżerów marek
  • Dogłębną wiedzę o rynku i doświadczenie
  • Gwarancję przestrzegania przepisów i standardów
  • Rozwiązania na rzecz bardziej zrównoważonych i przyjaznych środowisku wyrobów
  • Ponad 50 zakładów produkcyjnych na całym świecie
  • Lokalne usługi i wsparcie

Nadawanie barw tworzywom sztucznym i lepszej funkcjonalności, przyspieszanie procesu projektowania i tworzenia produktów, budowanie siły marki na zróżnicowanych rynkach … w każdym z tych obszarów,  produkty, technologia i usługi Clariant Masterbatches przysparzają naszym Klientom znaczących korzyści i umacniają długoterminowe relacje z nimi.

 

Clariant

Clariant to działająca w skali międzynarodowej specjalistyczna firma chemiczna z siedzibą w  Muttenz, niedaleko Bazylei. Grupa posiada ponad 100 firm na całym świecie i na dzień 31 grudnia 2011 zatrudniała 22 149 pracowników. W roku obrotowym  2011, Clariant odnotował obroty na poziomie 7.4 mld CHF. Firma Clariant podzielona jest na 11 obszarów biznesowych (business units): : Additives; Catalysis & Energy; Emulsions, Detergents & Intermediates; Functional Materials; Industrial & Consumer Specialties; Leather Services; Masterbatches; Oil & Mining Services; Paper Specialties; Pigments; Textile Chemicals. 

 

Firma Clariant koncentruje się na tworzeniu wartości inwestując w przyszłą rentowność i zrównoważony wzrost w oparciu o cztery strategiczne filary: zwiększenie zyskowności, innowacyjność oraz badania i rozwój, dynamiczny wzrost na rynkach wschodzących oraz optymalizacja portfolio poprzez komplementarne przejmowania firm lub wycofywanie się z inwestycji.

Więcej informacji można uzyskać w:

Corporate Media Relations

                                    Tel.                                  E-mail

Kai Rolker                    +41 61 469 6158                kai.rolker@clariant.com„>kai.rolker@clariant.com

Ulrich Nies                   +49 61 967 578 365           ulrich.nies@clariant.com„>ulrich.nies@clariant.com

 

 

 

 

 

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY