Nowa inwestycja w Chociwiu

27.02.2014

elfaElfa Pharm Sp. z o. o. otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (Podstrefa Chociw).

Projekt przewiduje uruchomienie zakładu produkcji kosmetyków i wyrobów sanitarno-higienicznych w nowo zakupionym zakładzie w Chociwiu. W istniejących i dostosowanych do produkcji farmaceutycznej pomieszczeniach zostaną zainstalowane nowe linie produkcyjne, służące do wytwarzania i konfekcjonowania kosmetyków. Realizacja inwestycji zaplanowana została w trzech etapach, tak by jak najszybciej uruchomić produkcję i sprzedaż wyrobów. Ma to pozwolić na wdrożenie produkcji nowych asortymentów kosmetyków oraz artykułów sanitarno-higienicznych, a także niezbędnych opakowań.

 

Elfa Pharm Sp. z o. o. wchodzi w skład Grupy ELFA, do której należą działające na Ukrainie: ELFA Laboratoria Sp. z o.o. z siedzibą w Kijowie oraz Naukowo-Produkcyjne Przedsiębiorstwo ELFA z siedzibą w Korosten. Firmy te działają w sferze produkcji, logistyki, marketingu i handlu na rynku kosmetyków, wyrobów sanitarno-higienicznych i chemii gospodarczej. Grupa powstała w roku 1997 i obecnie jest jednym z wiodących producentów kosmetyków na Ukrainie. Jej działalność koncentruje się na produkcji środków kosmetycznych, opakowań dla kosmetyków oraz zabezpieczeniu logistyki i dystrybucji produktów własnych oraz partnerów handlowych.

ELFA proponuje szeroki asortyment środków kosmetycznych, łącznie ok. 600 produktów oferowanych w 16 markach. Sprzedaż odbywa się na całym obszarze Ukrainy. Od 2008 r. Grupa eksportuje swoje wyroby, sprzedając je w państwach WNP oraz na Łotwie, Litwie a od 2011 r. także w Polsce.

Spółka zatrudni na terenie ŁSSE co najmniej 30 nowych pracowników (do 31 grudnia 2015 r.) i zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 8 mln zł (do 31 grudnia 2015 r.)

 

Przez ponad 16 lat istnienia ŁSSE wydano jak dotąd 225 zezwoleń oraz przeprowadzono inwestycje o łącznej wartości ponad 10 mld zł, dzięki którym przedsiębiorcy utworzyli blisko 26 tysięcy miejsc pracy.

W 2013 roku w ŁSSE wydano dotąd 8 zezwoleń. Zadeklarowane inwestycje wyniosą łącznie ponad 243 mln zł, a dzięki nim inwestorzy utworzą 720 nowych miejsc pracy, a 3110 miejsc pracy zostanie utrzymanych.

ŁSSE jest jedną z najlepiej ocenianych przez inwestorów stref ekonomicznych w Polsce – według raportów KPMG z lat 2009-2012. Według raportu fDi Magazine (Grupa Financial Times) „Global Free Zones of the Future 2012/2013” – ŁSSE zajmuje 3 miejsce w Europie i 18 miejsce wśród stref ekonomicznych na świecie. Z kolei według innego rankingu „Digital Marketing Awards 2012” tego samego brytyjskiego prestiżowego dwumiesięcznika – Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zajęła 1 miejsce w Europie oraz 4 miejsce na świecie w kategorii stref ekonomicznych. 

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY