Nowa inwestycja w Łodzi – czwarte zezwolenie dla BSH

27.02.2014

boschPLBSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. otrzymał już czwarte zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. 

W ramach nowej inwestycji BSH zamierza wybudować nowy budynek biurowy przy ul. Wedmanowej w Łodzi, w którym utworzone zostałoby centrum usług wspólnych świadczące usługi finansowo-księgowe, IT oraz związane z procesem zakupowym (w szczególności w zakresie przetwarzania danych) dla spółek z Grupy BSH.

 

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. jest polską spółką-córką światowego koncernu BSH Bosch und Siemens Haugerate GmbH z siedzibą w Monachium. BSH jest liderem rynku sprzętu AGD w Europie. W Polsce Spółka prowadzi działalność w dwóch lokalizacjach. Centrala firmy znajduje się w Warszawie i skupia marketing, sprzedaż krajową, logistykę i kontroling oraz nadzór nad księgowością. Obiekty produkcyjne i centra logistyczne zostały usytuowane w Łodzi i Bukowcu. W trzech zakładach produkcyjnych produkowane są pralki, zmywarki, suszarki do ubrań marek Bosch, Siemens oraz wprowadzonej w 2009 r. marki AGD Gaggneau.

Spółka zadeklarowała zatrudnienie co najmniej 20 nowych pracowników (do 31 grudnia 2015 r.). oraz utrzymanie łącznie dotychczasowego zatrudnienia na poziomie 684 osób do końca 2018 roku. BSH poniesie wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 4,2 mln zł (do 31 grudnia 2015 r.).

 

Przez ponad 16 lat istnienia ŁSSE wydano jak dotąd 227 zezwoleń oraz przeprowadzono inwestycje o łącznej wartości ponad 10 mld zł, dzięki którym przedsiębiorcy utworzyli blisko 26 tysięcy miejsc pracy.

W 2013 roku w ŁSSE wydano dotąd 9 zezwoleń. Zadeklarowane inwestycje wyniosą łącznie ponad 247,2 mln zł, a dzięki nim inwestorzy utworzą 740 nowych miejsc pracy, a 3774 miejsca pracy zostaną utrzymane. 

ŁSSE jest jedną z najlepiej ocenianych przez inwestorów stref ekonomicznych w Polsce – według raportów KPMG z lat 2009-2012. Według raportu fDi Magazine (Grupa Financial Times) „Global Free Zones of the Future 2012/2013” – ŁSSE zajmuje 3 miejsce w Europie i 18 miejsce wśród stref ekonomicznych na świecie. Z kolei według innego rankingu „Digital Marketing Awards 2012” tego samego brytyjskiego prestiżowego dwumiesięcznika – Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zajęła 1 miejsce w Europie oraz 4 miejsce na świecie w kategorii stref ekonomicznych. 

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY