Nowe inwestycje w Łódzkiej SSE

27.02.2014

logo lsse smallPonad 730 nowych miejsc pracy powstanie w Łodzi, Strykowie, Kaliszu i Zelowie dzięki rozszerzeniu granic Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Rozporządzenie w tej sprawie Rada Ministrów przyjęła 22 stycznia 2013 r.

W ramach zmiany granic objęto strefą łódzką m.in. ponad 25 ha gruntów prywatnych przeznaczonych na realizację nowych inwestycji.

 

W Łodzi firma Hutchinson Poland sp. z o.o. uruchomi nowe linie technologiczne do obróbki uszczelek karoseryjnych dla przemysłu motoryzacyjnego. Utworzy co najmniej 250 nowych miejsc pracy, przy nakładach na poziomie ok. 75 mln zł. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec grudnia 2015 r.

Infosys BPO Poland sp. z o.o. otworzy Łodzi nową placówkę świadczącą m.in. usługi finansowo-księgowe, kompleksowe usługi IT oraz badawczo-rozwojowe. Inwestycja, której zakończenie planowane jest na koniec września 2015 r., da zatrudnienie co najmniej 260 pracownikom.

Z kolei Organica – Car SA rozbuduje funkcjonujący już w Łodzi zakład, w wyniku czego oferta spółki powiększy się o kilkadziesiąt innowacyjnych wyrobów chemii gospodarczej oraz chemii przemysłowej i motoryzacyjnej. Inwestycja o kosztach 20 mln zł ma przyczynić się do utworzenia co najmniej 30 nowych miejsc pracy. Jej zakończenie zaplanowano na koniec grudnia 2015 r.

W Gminie Stryków LEK SA, producent leków generycznych dla grupy SANDOZ, rozbuduje istniejący zakład i dokona kompleksowej modernizacji procesu technologicznego, umożliwiającej zwiększenie asortymentu wytwarzanych farmaceutyków i rozszerzenie produkcji o konfekcjonowanie wyrobów. W związku z nową inwestycją, o nakładach 125 mln zł, zatrudnienie w zakładzie wzrośnie o co najmniej 130 pracowników. Przedsięwzięcie ma się zakończyć pod koniec września 2015 r.

W Kaliszu Meyer Tool IGT sp. z o.o. wybuduje zakład produkujący części do silników lotniczych oraz elementów turbin gazowych wykorzystywanych do produkcji energii elektrycznej. W nowym zakładzie, wzniesionym kosztem ok. 20 mln zł, zatrudnienie znajdzie co najmniej 30 pracowników. Zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec 2014 r.

Kosmetyczne Wyroby Bawełniane sp. z o.o. rozbuduje i zmodernizuje w Zelowie istniejący zakład, dzięki czemu rozszerzy asortyment kosmetyków, opatrunków i akcesoriów ortopedycznych przeznaczonych przede wszystkim dla osób starszych. Rozbudowa zakładu, która pozwoli na zwiększenie zatrudnienia o 30 osób, wymaga poniesienia nakładów o wartości ponad 20 mln zł. Zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec grudnia 2015 r.

 

źródło: Ministerstwo Gospodarki

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY