Uroczyste wręczenie kolejnych zezwoleń w ŁSSE – od nr 197 do nr 202

27.02.2014

Sześć kolejnych firm otrzymało zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W sumie mają zainwestować ponad 140 mln zł i zatrudnić co najmniej 485 osób.

 

Najwięcej, bo ponad 40 mln zł, planuje zainwestować Ericpol Telecom. Firma, na terenie ŁSSE w Łodzi, zamierza wybudować czterokondygnacyjny budynek, w którym będzie prowadziła działalność związaną z produkcją oprogramowania. Ma zatrudnić co najmniej 100 pracowników.

 

– Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani z faktu, że to właśnie nasza firma otrzymała dwusetne pozwolenie na działanie w ŁSSE. Fakt ten dla mnie ma jeszcze jeden wymiar. Bardzo prywatny i osobisty. Tak się składa, że urodziłem się w Łodzi, wychowałem i mieszkałem przez 25 lat. Później wyjechałem. Wygląda jednak na to, że jeśli ktoś urodził się i wychował w Łodzi, to łodzianinem pozostaje na resztę życia. Przynajmniej tak jest w moim wypadku. Powiem więc krótko. Fajnie jest być łodzianinem i fajnie jest inwestować w Łodzi – powiedział podczas uroczystości wręczenia zezwoleń prezes Ericpolu Jan Smela.

 

Oprócz jego firmy w podstrefie Łódź będzie też działała spółka AMG.lab, która ma świadczyć m.in. usługi informatyczne związane z komputerami o wysokiej mocy przetwarzania. Na terenie ŁSSE chce zainwestować ok. 2 mln zł i zatrudnić co najmniej 150 nowych pracowników.

 

Dwie kolejne firmy – Ceramika Paradyż i Izo-Balex – będą inwestowały w podstrefie Tomaszów Mazowiecki. Dla Ceramiki jest to piąte zezwolenie na działalność w ŁSSE. Tym razem za ok. 25 mln zł firma ma uruchomić nową, innowacyjną linię technologiczną przeznaczoną do produkcji płytek gresowych odwzorowujących kamienie naturalne. Realizacja tej inwestycji pozwoli na zwiększenie zatrudnienia o co najmniej 31 osób.

 

Izo-Balex zamierza natomiast wydać przynajmniej 38 mln zł na zakup specjalistycznych maszyn produkcyjnych i wdrożenie innowacyjnej technologii umożliwiającej rozpoczęcie produkcji niewytwarzanych do tej pory na polskim rynku poliuretanowych płyt termoizolacyjnych z okładziną elastyczną i sztywną. Firma planuje zatrudnić co najmniej 41 pracowników.

 

Piąta z firm, CKM Technologie, w podstrefie Zduńska Wola za ponad 23 mln zł ma zbudować fabrykę innowacyjnych profili PCV o podwyższonej izolacji cieplnej, wykorzystywanych w produkcji stolarki okiennej. Dzięki tej inwestycji zatrudnienie otrzyma ok. 25 osób.

 

Blisko 140 pracowników ma przyjąć produkująca kredki spółka St-Majewski, która w podstrefie Pruszków chce kupić nieruchomość, na której planowane jest wybudowanie nowoczesnego kompleksu produkcyjno-magazynowo-biurowego o powierzchni ok. 5 tys. m kw. Obiekt ma być przystosowany do nowego rodzaju produkcji, m.in. do wytwarzania kredek o przekroju trójkątnym. Inwestycja pochłonie ok. 16 mln zł.

 

– Bardzo się cieszymy z tych inwestycji. Myślę, że ŁSSE ma się czym pochwalić. Wszyscy głośno mówimy w Polsce, że jest spowolnienie gospodarcze i kryzys. (…). Uważam, że ŁSSE powinna upatrywać w tym szansę, żeby przygotować jeszcze lepszą ofertę i przyciągnąć kolejnych inwestorów. Mam nadzieję, że w tym roku będziemy zaskakiwali przynajmniej tak samo, jak w ubiegłym – powiedział podczas uroczystości prezes ŁSSE Tomasz Sadzyński.

 

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna powstała blisko 15 lat temu. Obejmuje ponad 1276 ha; składa się z 44 podstref w trzech województwach: łódzkim, mazowieckim i wielkopolskim. Aktywnie działa w niej ponad 148 inwestorów. Łączna wartość nakładów inwestycyjnych wyniosła ponad 8,5 mld zł, a liczba deklarowanych miejsc pracy sięga blisko 25 tys.

  

żródło: http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/lodz/dobre-wiadomosci-dla-szukajacych-pracy,1,5001589,region-wiadomosc.html 

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY