Textorial Park

28.02.2014

CENTRUM BIUROWE TEXTORIAL PARK

textorial park1

 

Textorial Park to najnowocześniejsze centrum biznesowe w Łodzi. Lokalizacja w sąsiedztwie głównych ulic miasta Al. Piłsudskiego, Śmigłego-Rydza i Kilińskiego zapewnia dogodny dojazd, bezpośredni dostęp do komunikacji miejskiej oraz szybkie połączenie z głównymi drogami wylotowymi. To pierwszy biurowiec klasy A otwarty w Łodzi. Kompleks składa się z trzech budynków, połączonych przeszklonym atrium. Całkowita powierzchnia biurowa wynosi 11 613 m2. Textorial Park został włączony w obręb Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pierwszym inwestorem, który korzysta z ulg podatkowych strefy jest Fujitsu Services – zatrudni ok. pół tysiąca osób.

Podstawowe warunki techniczne:

– klimatyzacja – fan coil HVAC System – indywidualna regulacja wilgotności
– podłogi podnoszone
– wzmocnione stropy w serwerowniach
– podwieszane sufity
– wysokogatunkowe wykładziny podłogowe o wysokim stopniu ścieralności
– cichobieżne windy
– okablowanie telefoniczne (3 niezależnych operatorów)
– okablowanie elektryczne
– 24-godzinny monitoring pożarowy SAP
– całodobowy monitoring/ochrona

Powierzchnie:

1. Zrewitalizowany budynek magazynowy Karola Scheiblera przeznaczony pod działalność biurowo-komercyjną (A)

– całkowita powierzchnia biurowa – ok. 3910 m2
– powierzchnia usługowo-gastronomiczna – 1745 m2
– powierzchnia typowej kondygnacji – ok. 1 710 m2
– powierzchnia biurowa nadbudowy – 455 m2
– 79 miejsc parkingowych

Rewitalizowany budynek to magazyn bawełny, który wybudowano ok. 1890 r. Stanowi on główną część projektu Textorial Park. Projekt był sygnowany nazwiskiem znanego architekta łodzkiego, Hilarego Majewskiego. Magazyn, ustytuowany wzdłuż bocznicy kolejowej, służył do przechowywania bawełny. Był to największy obiekt tego typu w Łodzi. Wyjątkowość tego miejsca sprawiła, że firma St.Paul’s Developments Polska dołożył wszelkich starań, aby przywrócić temu miejscu jego dawną świetność. Stąd również dokładność projektantów, aby odtworzyć to, co stanowi jego największą wartość, np. rekonstrukcja stylowej rampy wzdłuż budynku, której długość wynosi 171 metrów.

2. Nowy budynek przeznaczony pod działalność biurową (B)

– całkowita powierzchnia biurowa do wynajęcia – 3 345 m2
– powierzchnia typowej kondygnacji – ok. 1 290 m2
– powierzchnia biurowa nadbudowy – 825 m2
– 79 podziemnych miejsc parkingowych

3. Nowy budynek przeznaczony pod działalność biurową (C)

– całkowita powierzchnia biurowa – 4 270 m2
– powierzchnia typowej kondygnacji – ok. 1 565 m2
– powierzchnia biurowa nadbudowy – 1200 m2
– 79 podziemnych miejsc parkingowych

Najemcy:

– otrzymują indywidualnie stworzony projekt aranżacji biura – umożliwiający dostosowanie rozkładu oraz rozmiaru pomieszczeń do swoich potrzeb
– mają możliwość wyboru powierzchni Open-Space lub ekskluzywnych biur gabinetowych
– nie płacą prowizji

Inwestor – ST. PAUL’S DEVELOPMENTS POLSKA

St. Paul’s Developments to firma działająca na rynku brytyjskim od prawie dwudziestu lat. Znana jest z podejmowania trudnych i ambitnych projektów, takich jak: zagospodarowanie byłej kopalni węgla Cortonwood w Rotherham czy budowa obiektów biurowych i powierzchni przemysłowych na terenach pokopalnianych w Brookfields. Nowo powstałe obiekty przyciągają inwestorów, zwiększając tym samym poziom zatrudnienia w regionie.

St. Paul’s Developments Polska znany jest z przeprowadzonej wspólnie z firmą Armada Business Park rewitalizacji dziewiętnastowiecznej remizy strażackiej położonej w zabytkowej dzielnicy Łodzi Księży Młyn. Projekt ten zdobył nagrodę w konkursie „Modernizacja Roku 2000”. W 2009 roku oddał do użytku pierwszy biurowiec klasy A w Łodzi – Textorial Park, wyróżniony nagrodą „Najważniejsza inwestycja roku 2008”.

Oprócz projektów budowlanych St. Paul’s Developments Polska stara się działać w interesie lokalnej społeczności, stawiając na synergię tradycji i nowoczesności, biznesu oraz sztuki. Swoim mecenatem objął m.in. pierwszy w historii Łodzi (dopiero drugi w Polsce) koncert Royal Philharmonic Orchestra – londyńskiej Królewskiej Orkiestry Filharmonicznej. Był również fundatorem głównej nagrody w konkursie literackim ”Wigilia na Księżym Młynie” oraz stypendium dla doktorantów w programie „Młodzi w Łodzi”.

textorial park2

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY