Skanska PL

12.03.2014

Skanska jest liderem polskiej branży budowlanej. Oferujemy generalne wykonawstwo obiektów z zakresu budownictwa ogólnego i inżynieryjnego. Mamy doświadczenie zarówno w realizacji obiektów komercyjnych i przemysłowych, jak i budynków użyteczności publicznej oraz projektów mieszkaniowych. Mieszkańcy całej Polski korzystają z wybudowanych przez nas dróg, wiaduktów, mostów i linii kolejowych. W wielu miejscach kraju modernizowaliśmy lub budowaliśmy oczyszczalnie ścieków i sieci kanalizacyjne.

Podejmujemy się realizacji nietypowych i wymagających projektów. Dach Złotych Tarasów ułożyliśmy z 4 780 szklanych trójkątów. Budując estakadę w Milówce w ciągu drogi ekspresowej S-69, zastosowaliśmy metodę tzw. rusztowań przejezdnych, umożliwiającą pracę w trudnym, górskim terenie. Spośród naszych wielu realizacji można wymienić: Złote Tarasy w Warszawie, autostradę A1, zbiornik wodny Świnna Poręba, most Milenijny we Wrocławiu, Port Lotniczy w Jasionce k. Rzeszowa, umocnienia krakowskich Wałów Wiślanych, stadion piłkarski w Kielcach, trasę W-Z w Gdańsku, uniwersyteckie budynki dydaktyczne w Łodzi i Poznaniu, a także wiele obiektów sportowych na terenie całego kraju.

Działamy jako deweloper inwestycji mieszkaniowych oraz komercyjnych. Realizujemy projekty z zakresu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, m.in. autostradę A1 – kluczowy projekt drogowy Europy. Zatrudniamy 7,4 tys. osób, których bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Jesteśmy najcenniejszą firmą budowlaną w Polsce według Rzeczpospolitej oraz Firmą Budowlaną Roku w konkursie Eurobuild Awards. Zajmujemy także 1. miejsce w rankingach: Firma dla Inżyniera oraz Idealny Pracodawca wśród profesjonalistów i studentów. Chcemy być liderem rynku w zakresie bezpieczeństwa pracy, jakości, zielonego budownictwa oraz etyki w biznesie. Działamy zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i prowadzimy własny program: Zielona inicjatywa Skanska.

Jesteśmy częścią Grupy Skanska, której historia sięga 1887 roku. Obecnie Grupa zatrudnia 57 tys. osób w Europie, Stanach Zjednoczonych i Ameryce Łacińskiej i należy do największych firm budowlanych na świecie (jest jedną z 500 największych światowych firm według rankingu magazynu ”Fortune”). Jesteśmy wykonawcą prestiżowych obiektów w największych światowych metropoliach. Od 1965 r. 

 

Kontakt

Skanska S.A.

Oddział Budownictwa Ogólnego w Łodzi

ul. Pomorska 106

91-402 Łódź

tel. 42 639 69 00

fax 22 560 83 70

e-mail: budownictwo.lodz@skanska.pl

www.skanska.pl 

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY