Wizyta Tala Harmelina, Attaché Handlowego Ambasady Izraela

12.03.2014

Prezentacja potencjału branży medycznej i farmaceutycznej Województwa Łódzkiego oraz omówienie możliwości współpracy naszego regionu z Izraelem – to główny cel wizyty w Łodzi Tala Harmelina, Attaché Handlowego Ambasady Izraela w Polsce w dniu 11 marca br. Podczas wizyty w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, Bartosz Rzętkiewicz – Z-ca Dyrektora Departamentu Pozyskiwania Inwestora, przedstawił gościom możliwości inwestycyjne dla branży w ŁSSE.  

Zaprezentował także szereg dodatkowych działań i inicjatyw, które ŁSSE oferuje swoim inwestorom (m.in. współpraca w zakresie szkolenia zawodowego pracowników, czy szkołę międzynarodową British International School of the University of Lodz). Delegacja odwiedziła również Łódzki Park Naukowo – Technologiczny, a wizytę swą zakończyła spotkaniem z Witoldem Stępniem, Marszałkiem Województwa Łódzkiego.

Wizyta Tala Harmelina, Attaché Handlowego Ambasady Izraela Wizyta Tala Harmelina, Attaché Handlowego Ambasady Izraela

Tal Harmelin od dwóch lat piastuje stanowisko Attaché ds. Handlowych w Polsce, Czechach i na Węgrzech. Wcześniej pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora w Israel NewTech, Izraelskim Narodowym Programie poświęconym Wodzie i Energii. Do Łodzi przyjechał na zaproszenie Witolda Stępnia, Marszalka Województwa Łódzkiego, w towarzystwie Gabrieli Zaborowskiej z Departamentu Handlu Ambasady Izraela. W spotkaniu wzięli udział również przedstawiciele firmy PPBC, która współpracuje z władzami regionu i wspiera przedsiębiorców zagranicznych chcących inwestować w województwie łódzkim, w szczególności firmy związane z branżą farmaceutyczną i medyczną. 

 

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY