ŁSSE na targach CeBIT 2014

13.03.2014

W dniach 10-14.03.2014 r. jak co roku odbywają się największe na świecie targi teleinformatyczne CeBIT, których partnerem tym razem jest Wielka Brytania. Po zeszłorocznym sukcesie, również i w tym nie mogło zabraknąć Polski. Nasz kraj reprezentuje ponad 170 firm i instytucji otoczenia biznesu. Stoisko narodowe i Polska prezentuje się tak jak podczas partnerstwa pod hasłem przewodnim „TalentIT People”. Na targach jest również obecna Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. 

Łączna ilość polskich firm i instytucji uczestniczących w targach przekroczyła w tym roku liczbę 170. Sama powierzchnia wystawiennicza  to 1650 m2.  Poza wystawcami na targach obecnych jest 62 uczestników giełdy kooperacyjnej Future Match. Po firmach niemieckich jest to druga pod względem liczebności grupa przedsiębiorców w ramach giełdy kooperacyjnej. 

Po roku 2013, kiedy Polska była krajem partnerskim, jest to druga co do wielkości ekspozycja naszego kraju na targach CeBIT. Firmy bazując na doświadczeniu z poprzednich lat wybierają różne formy promocji poprzez bezpośrednie wystawianie się na stoiskach, udział w wydarzeniach konferencyjnych, uczestnictwo w giełdzie kooperacyjnej, prezentacje i spotkania z partnerami na polskim stoisku narodowym oraz udział w strefach tematycznych.

Wśród firm, które biorą bezpośredni udział na polskim stoisku narodowym jest osiem firm z Województwa Łódzkiego.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna na targach CeBIT reprezentowana jest przez Panią Urszulę Woeltjen – Pełnomocnika ŁSSE w Niemczech. „Obecność na Targach CeBIT jest szansą dla Regionu Łódzkiego i Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na znalezienie zagranicznych przedsiębiorców zainteresowanych rynkiem polskim i inwestycjami w Polsce. Bez tych kontaktów stalibyśmy wszyscy w miejscu zwłaszcza w takiej branży jak IT” – podkreśla Pani Woeltjen.

źródło: Ministerstwo Gospodarki

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY