Srebrne Szpalty Roku dla ŁSSE!

22.05.2014

21 maja br. w Teatrze Kamienica w Warszawie odbyła się uroczysta gala Szpalt Roku 2014 organizowana przez Stowarzyszenie Prasy Firmowej. 

Głównym celem konkursu Szpalty Roku jest upowszechnienie wysokich standardów content marketingu w Polsce poprzez wyróżnienie i promowanie najlepszych projektów. W tym roku, jury w składzie Jacek Wasilewski – przewodniczący jury, Paweł Sanowski, Jacek Prześluga, Aleksander Sala, Dominik Kaznowski, Jacek Piotrowski oraz Rościsław Szwedow wybierało najlepsze projekty w kategoriach: magazyny dla pracowników, magazyny dla klientów i partnerów biznesowych B2B, magazyny dla klientów i partnerów biznesowych B2C, elektroniczna komunikacja oraz wydania jednorazowe. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 150 projektów.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. zgłosiła do konkursu (w kategorii: Wydania jednorazowe – Publikacja o firmie) pakiet materiałów informacyjno – promocyjnych, który składa się z trzech pojedynczych katalogów dedykowanych partnerom biznesowym ŁSSE. Projekt został nagrodzony tytułem Srebrne Szpalty.

Srebrne Szpalty Roku dla ŁSSE! Srebrne Szpalty Roku dla ŁSSE! Srebrne Szpalty Roku dla ŁSSE!

Katalog wizerunkowy to podsumowanie działalności okołobiznesowej ŁSSE. W 2013 roku ŁSSE otrzymała tytuł fDi IPA Innovation przyznany przez prestiżowy brytyjski fDi Magazine (Grupa Financial Times). Materiał prezentuje działania oraz wydarzenia, za które zostaliśmy dostrzeżeni i nagrodzeni na świecie, i dzięki którym uznani zostaliśmy za najbardziej innowacyjną specjalną strefę ekonomiczną na świecie. Folder zawiera zdjęcia oraz opisy działalności na rzecz promocji Regionu Łódzkiego, aktywności CSR i odwołania do tradycji fabrykanckiej Łodzi i rodziny Grohmanów. Czytelnik w łatwy i przejrzysty sposób poznaje ostatnie trzy lata z życia strefy oraz zespół, który na to pracował. Zwieńczeniem opisywanego okresu były zarówno przyznane nagrody, jak i satysfakcja pracowników i partnerów biznesowych ŁSSE.

Celem folderu Tereny Inwestycyjne jest promocja terenów oraz samorządów, z którymi ŁSSE współpracuje. Materiał ten, podobnie jak mapa interaktywna ŁSSE (mapa.sse.lodz.pl), tworzony jest we współpracy z samorządowcami. Każdy teren zawiera aktualną mapkę oraz informacje techniczne dotyczące miejsca. Folder stanowi czytelny „przewodnik” po terenach inwestycyjnych i kierowany jest przede wszystkim do potencjalnych inwestorów ŁSSE.

Informator o Inwestorach i Partnerach ŁSSE pokazuje jakie firmy obdarzyły ŁSSE zaufaniem. Jego głównym celem jest zacieśnianie relacji z partnerami oraz inwestorami ŁSSE, a także promocja ich działalności w kraju i zagranicą, gdzie materiał jest dystrybuowany. W połączeniu z katalogiem wizerunkowym, w którym zawarte są wypowiedzi kilku wiodących inwestorów ŁSSE, materiał umacnia wizerunek Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jako godnego zaufania i profesjonalnego partnera biznesowego.

Komplet materiałów umieszczony jest w tekturowym opakowaniu o ceglanej fakturze (nawiązującej do Łodzi, otoczenia w jakim znajduje się siedziba ŁSSE S.A. oraz zmodernizowanej XIX-wiecznej fabryki Ludwika Grohmana). Projekt był częścią pakietu Book Design zaprojektowanego i przygotowanego przez studio Jurczyk Design i został szczegółowo opisany w amerykańskiej książce The Book Packaging, służąc jako ilustracja najnowszych trendów w projektowaniu opakowań. W 2010 roku projekt opakowania został ponownie wyróżniony w The American Design Awards, tym razem w kategorii Marketing Kit Design. Wszystkie elementy segregatora zawierają eurozszywki, dzięki czemu zawartość może być łatwo dopasowywana do potrzeb i odbiorcy.  

Projekt oraz wykonanie pakietu materiałów zlecone zostało pracowni Jurczyk Design, prowadzonej przez Izabelę Jurczyk – absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi ze specjalizacją grafika wydawnicza. 

 

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY