Nowe zezwolenia w ŁSSE

27.06.2014

Kolejne cztery firmy otrzymały zezwolenie na prowadzenie działalności w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A.

W Podstrefie Sieradz ŁSSE po raz trzeci zainwestuje Medana Pharma S.A. Spółka jest liderem w dziedzinie produkcji leków pediatrycznych i preparatów witaminowych. Wytwarza także leki dermatologiczne oraz stosowane w chorobach narządów ruchu, suplementy diety, produkty kosmetyczne i inne wyroby medyczne. W ramach nowej inwestycji Spółka zamierza rozbudować funkcjonujące zakłady wytwórcze w zakresie produkcji płynnych form leków oraz kapsułek żelatynowych, a także rozbudować centrum badawczo-rozwojowe. Medana Pharma zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 222 mln zł (do końca 2024 roku) i zatrudnić przynajmniej 15 nowych pracowników (do końca 2020 r.) oraz utrzymać zatrudnienie na poziomie łącznie 358 pracowników do końca 2025 r.

Spółka MGL Sp. z o.opo raz drugi zainwestuje w Podstrefie Rawa Mazowiecka ŁSSE. Spółka istnieje na rynku od 2004 r. i wchodzi w skład Grupy MAGO S.A., która jest wiodącym producentem regałów sklepowych i magazynowych w Europie z szeroką siecią dystrybucji. Podstawową działalnością MGL Spółki z o.o. jest produkcja regałów magazynowych dla centrów logistycznych, magazynów oraz dla sklepów wielkopowierzchniowych. Planowane przedsięwzięcie polegać będzie na rozbudowie istniejącego przedsiębiorstwa poprzez zakup nowych maszyn i urządzeń. Projekt inwestycyjny obejmuje również zorganizowanie i wyposażenie działu badawczo-rozwojowego, wobec czego zostaną poniesione wydatki na aparaturę i wyposażenie laboratorium. Spółka zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 5,5 mln zł (do końca 2017 roku) oraz zatrudnić przynajmniej 10 nowych pracowników (do końca 2017 r.) oraz utrzymać zatrudnienie na poziomie 116 pracowników przez 5 lat.

W Podstrefie Radomsko ŁSSE zainwestuje Union Industries Polska Sp. z o.o. Spółka zamierza wybudować zakład produkcyjny włóknin dla potrzeb producentów wyrobów higienicznych i medycznych. Głównym udziałowcem Spółki jest firma Union Industries S.p. A. z siedzibą we Włoszech, która prowadzi działalność z zakresu produkcji włókniny z polipropylenu i jest drugim producentem włókniny w Europie do zastosowań higieniczno-sanitarnych. W związku z planowaną inwestycją Spółka zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 132,5 mln zł (do końca 2022 roku) oraz zatrudnić przynajmniej 40 pracowników (do końca 2016 r.). 

W Podstrefie Tomaszów Mazowiecki ŁSSE po raz drugi zainwestuje WAGRAN Sp. z o.o., która specjalizuje się w wytwarzaniu zlewozmywaków granitowych. Spółka planuje rozbudować istniejący zakład produkcyjny w Tomaszowie Mazowieckim oraz rozszerzyć swoją ofertę produktową m.in. o umywalki dolomitowe. W związku z tym planuje ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 3,5 mln zł (do końca 2016 roku) oraz zatrudnić przynajmniej 15 nowych pracowników (do końca 2016 roku) oraz utrzymać zatrudnienie na poziomie łącznie co najmniej 73 pracowników do końca 2019 roku.

– Od początku 2014 roku w ŁSSE wydaliśmy 16 zezwoleń, drugie tyle jest w trakcie procedowania – mówi Tomasz Sadzyński, Prezes ŁSSE S.A. – Inwestorzy zadeklarowali utworzenie 575 nowych i utrzymanie 2156 miejsc pracy. Przedsiębiorcy zamierzają ponieść łącznie 593,6 mln zł nakładów inwestycyjnych. 

 

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY