Otwarcie fabryki Suwary Tech

27.06.2014

25 czerwca Suwary Tech, jedna ze spółek Suwary S.A., zakończyła budowę nowoczesnej fabryki wyrobów z tworzyw sztucznych. Inwestycja zlokalizowana jest w Ksawerowie, na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Na obszarze 3,862 ha powstał nowoczesny obiekt produkcyjny oraz magazyn wysokiego składowania o łącznej powierzchni  6.817 m2. Obiekt wyposażony jest w najnowocześniejsze rozwiązania z dziedziny przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz systemy logistyczne. Zastosowanie znalazły w nim również innowacyjne rozwiązania opracowane przez inżynierów Grupy Suwary i Wentworth. Łączna wartość nakładów przewidziana w tym etapie inwestycji wynosi ponad 25,5 mln. PLN. 

 

  

W nowym obiekcie produkowane będą wyroby z tworzyw sztucznych, głównie opakowania i zakrętki. Wszystkie wyroby powstawać będą z wykorzystaniem technologii bezodpadowej. 

Zakończona inwestycja uzyskała Zezwolenie na działalność w ŁSSE nr 174 w dniu 21 grudnia 2010 roku dzięki wdrażaniu nowych rozwiązań technologicznych w ramach strategicznego ukierunkowania spółek z Grupy Kapitałowej SUWARY na innowacyjność technologiczną i produktową.

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY