Ruszyła budowa zakładu Grupy Messer

27.06.2014

Zakład powstanie w Turku, na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, poprzez nowopowstałą spółkę MP Production, której jedynym udziałowcem jest Messer Polska Sp. z o.o.

Budowa zakładu potrwa półtora roku, a uruchomienie instalacji planowane jest w drugiej połowie 2015 roku. Wydajność produkcyjna to około 400 ton skroplonego tlenu i azotu na dobę, co oznacza, że każdego dnia z terenu zakładu wyjeżdżać będzie 20 cystern samochodowych wypełnionych gazami. Samodzielne centrum produkujące gazy, przygotowane będzie do wytwarzania tlenu o czystości 3.5, azotu 5.0 i argonu 5.0, również do zastosowań w przemyśle spożywczym. Płynące z tego korzyści są nieocenione, ponieważ gazy techniczne wykorzystuje się właściwie w każdej dziedzinie życia, hasło „Gases for Life” w pełni oddaje ich szerokie spektrum zastosowania.

Prezes Zarządu Spółki Messer Polska Dirk Fünfhausen o inwestycji: „Celem naszych działań jest wzrost ekonomiczny, umożliwiający firmie wzmacnianie pozycji konkurencyjnej przy jednoczesnej optymalizacji kosztów. Nowa inwestycja w centrum kraju pozwoli na znaczącą poprawę procesów logistycznych i wyraźne obniżenie kosztów transportu przy jednoczesnym zwiększeniu naszej siły rynkowej”.

W związku z kolejną inwestycją w Polsce, Messer spodziewa się dalszego, dynamicznego wzrostu przychodu, optymalizacji w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw oraz poprawy rentowności, co w efekcie będzie prowadzić do maksymalizacji spodziewanych zysków. Inwestycja jest efektem konsekwentnie prowadzonej strategii rozwoju Grupy Messer w Polsce i będzie drugim w kraju, w ramach Grupy, zakładem tego typu. 

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY