Kolejne zezwolenia w ŁSSE

30.06.2014

Pięć firm otrzymało zezwolenie na prowadzenie działalności w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A.

W Podstrefie Sieradz ŁSSE zainwestuje Cornette Underwear sp. z o.o. sp. k. Spółka jest nowym podmiotem, który kontynuuje działalność prowadzoną na terenie ŁSSE przez Andrzeja Możdżenia pod nazwą Cornette Underwear. Spółka zajmuje się produkcją bielizny bawełnianej oraz bielizny z dzianin elastycznych. W związku z nową inwestycją Spółka ma ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 0,5 mln zł (do końca 2015 r.) oraz zatrudnić przynajmniej 70 nowych pracowników oraz utrzymać zatrudnienie na poziomie co najmniej 226 pracowników przez okres co najmniej 3 lat.

W Łodzi zainwestuje po raz drugi Delia Cosmetics Distribution Sp. z o.o. Spółka istnieje na rynku od 2008 r. Jest wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Delia Cosmetics Sp. z o.o. na rynku polskim. Od niespełna roku wdraża też produkcję dla farmacji z przeznaczeniem do sprzedaży dla klientów aptek. Obecnie Spółka kończy I etap inwestycji na terenie ŁSSE, gdzie powstaje zakład produkcyjny kosmetyków do makijażu i zmywaczy do paznokci. Nowa inwestycja polega na wybudowaniu nowej hali produkcyjno-magazynowo-biurowej, w której realizowana będzie produkcja kosmetyków pielęgnacyjnych, czyli różnego rodzaju kremów do pielęgnacji twarzy, rąk, ciała, balsamów i maseł oraz produktów do pielęgnacji włosów. Planowany jest zakup innowacyjnych, wysokowydajnych maszyn i urządzeń oraz wyposażenia laboratoryjnego. W związku z nową inwestycją Spółka zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 12,5 mln zł (do końca 2022 roku) oraz zatrudnić przynajmniej 15 nowych pracowników (do końca stycznia 2018 r.) oraz utrzymać zatrudnienie na poziomie łącznie 74 pracowników do końca stycznia 2021 r.

Z kolei w Podstrefie Ozorków ŁSSE zainwestuje po raz czwarty Interprint Polska Sp. z o.o., która należy do Grupy Interprint, światowego lidera w produkcji papieru dekoracyjnego. Te specjalne papiery zwane dekorami, służą jako okleiny i zdobią powierzchnie różnorodnych materiałów drewnopodobnych, z których powstają meble biurowe, pokojowe, kuchenne, łazienkowe czy też panele podłogowe.  Grupa posiada siedem fabryk produkcyjnych z własnymi działami sprzedaży i serwisem. Należy ona w 100% do holdingu Wrede Industrie. Zakład Spółki w Ozorkowie działa od 1998 roku i jest obecnie jednym z największych producentów dekorów w Europie Środkowo-Wschodniej. Planowane przedsięwzięcie polega głównie na rozbudowie istniejącego przedsiębiorstwa poprzez rozbudowę hali produkcyjnej i wyposażenie jej w niezbędną infrastrukturę oraz zakup i uruchomienie nowoczesnej linii lakierującej do produkcji folii finish. W zakładzie będą, tak jak do tej pory, produkowane papiery dekoracyjne – dekory, w tym zadrukowany papier dekoracyjny oraz folia finish, które mają zastosowanie w przemyśle meblowym. Dekory są doskonałymi reprodukcjami drewna, kamieni i motywów fantazyjnych, dając nieograniczone możliwości aranżacji pomieszczeń. W związku z nową inwestycją Spółka zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 33,5 mln zł (do końca 2019 roku) oraz zatrudnić przynajmniej 15 nowych pracowników (do końca 2016 roku) oraz utrzymać zatrudnienie na poziomie łącznie 200 pracowników przez okres co najmniej 5 lat.

Spółka Pini Polonia Uno Sp. z o.o. zainwestuje w Podstrefie Kutno ŁSSE. Inwestycja polegać będzie na wybudowaniu zakładu przetwórstwa mięsa, głównie wieprzowego.  Spółka należy do Grupy Pini, czyli obecnie jednego z najbardziej liczących się europejskich producentów mięsa oraz wyrobów z mięsa. Dwie Spółki z Grupy Pini, tj. Hamburger Pini Sp. z o.o. oraz Beef-Beef Sp. z o.o. posiadają już zezwolenia na działalność w ŁSSE. W związku z inwestycją Spółka zamierza ponieść na terenie strefy wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 103,5 mln zł (do końca 2017 roku) oraz zatrudnić przynajmniej 200 pracowników (także do końca 2017 roku).

W Podstrefie Kutno ŁSSE po raz drugi zainwestuje Sirmax Polska Sp. z o.o. Spółka należy do włoskiej Grupy Sirmax produkującej materiały termoplastyczne oraz dystrybuującej komponenty chemiczne. Grupa działa w Europie i Ameryce Południowej. Sirmax Polska Sp. z o.o. jest producentem compoundów, czyli mieszanek polipropylenowych oraz tworzyw konstrukcyjnych. Spółka jest dostawcą granulatu plastikowego dla największych producentów sprzętu AGD takich jak Indesit, Indesit Russia, Whirpool Polska, Whirpool Slovakia, BSH, dla branży motoryzacyjnej, m.in. dla Fiata oraz elementów konstrukcyjnych mebli np. dla VOX. Planowane przedsięwzięcie polega na zwiększeniu mocy produkcyjnych poprzez rozbudowę istniejącego zakładu. Planowany jest zakup i instalacja co najmniej jednej nowej  linii produkcyjnej marki Coperion do produkcji mieszanek termoplastycznych – compoundów wraz z niezbędnym wyposażeniem dodatkowym tj. silosami, dozownikami, instalacjami przemysłowymi  oraz elektronicznym osprzętem sterującym. W związku z nową inwestycją Spółka zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 12,5 mln zł (do końca 2017 roku) oraz zatrudnić przynajmniej 10 nowych pracowników (do 31 sierpnia 2016 r.) oraz utrzymać zatrudnienie na poziomie łącznie 60 pracowników przez 5 lata.

Od początku 2014 roku w ŁSSE wydaliśmy 21 zezwoleń, ale w pierwszym półroczu tego roku wydamy ich w sumie 36 – mówi Tomasz Sadzyński, Prezes ŁSSE S.A. – Dotąd inwestorzy zadeklarowali utworzenie 885 nowych i utrzymanie 2606 miejsc pracy. Przedsiębiorcy zamierzają ponieść łącznie ponad 756 mln zł nakładów inwestycyjnych. 

 

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY