4 nowe zezwolenia

01.07.2014

Kolejne cztery firmy otrzymało zezwolenie na prowadzenie działalności w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A.

W Podstrefie Koluszki ŁSSE SuperDrob Zakłady Drobiarsko-Mięsne S.A. wybuduje kolejny nowoczesny zakład przetwórstwa i konserwowania mięsa z drobiu wraz z magazynami i rampami ekspedycyjnymi. Spółka zamierza zainwestować co najmniej 140 mln zł (do końca 2018 roku) oraz zatrudnić 650 pracowników (do końca 2018 roku). SuperDrob Zakłady Drobiarsko-Mięsne S.A. jest dużą, nowoczesną firmą branży drobiarsko-mięsnej działającej na polskim rynku od 1993 r. Przedsiębiorstwo posiada dwa zakłady produkcyjne – w Karczewie i w Łodzi, specjalizujące się w uboju, dzieleniu oraz produkcji surowych elementów z mięsa drobiowego, a także w jego przetwórstwie. W zakładzie w Łodzi produkowane są m.in. wyroby garmażeryjne z kategorii Convenience Food. Są to produkty mięsne smażone, pieczone, panierowane, gotowe do spożycia po podgrzaniu. SuperDrob S.A. jest zatwierdzonym dostawcą do największych sieci handlowych w Polsce i w Europie. Ponad 40% produkcji eksportuje na rynki Unii Europejskiej, Europy Wschodniej i Chin. Jest  producentem certyfikowanym przez SGS w zakresie przestrzegania standardów jakościowych w oparciu o wymagania BRC Global Standard Food.

W Konstantynowie Łódzkim po raz trzeci zainwestuje Coko-Werk Polska Sp. z o.o. Spółka rozpoczęła działalność w 2001 roku. Jest spółką-córką Coko-Werk International GmbH z siedzibą w Niemczech. Specjalizuje się w produkcji podzespołów z tworzyw sztucznych m.in. do produkcji pralek do prania, suszarek do ubrań, zmywarek do  naczyń oraz elementów wyposażenia samochodów. Planowane przedsięwzięcie będzie polegać na rozbudowie i reorganizacji istniejącego zakładu w Konstantynowie Łódzkim poprzez nabycie działki sąsiadującej z zakładem, wybudowaniu nowej hali magazynowej wraz z infrastrukturą, zakupie nowych maszyn, urządzeń i technologii produkcyjnych oraz wyposażeniu centrum magazynowego. Spółka nadal będzie produkować podzespoły i elementy dostarczane do odbiorców w branży AGD oraz w przemyśle samochodowym. Planuje również rozszerzyć produkcję na podzespoły dla odbiorców spoza branży AGD oraz wprowadzenie usług logistycznych. Spółka zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 22 mln zł (do końca 2019 roku) i zatrudnić przynajmniej 12 nowych pracowników (do końca 2017 r.) oraz utrzymać zatrudnienie na poziomie łącznie 258 pracowników przez okres co najmniej 5 lata.

W Łodzi po raz trzeci zainwestuje Drahtzug Stein Łódź Sp. z o. o. Spółka rozpoczęła działalność w 2005 roku. Należy ona do niemieckiej Grupy Drahtzug Stein.  Spółka zajmuje się produkcją głównie elementów wyposażenia sprzętu AGD takich jak koszy do zmywarek, czy rusztów do piekarników. Planowane przedsięwzięcie będzie polegać na rozbudowie i doposażeniu parku maszynowego w zakładzie produkcyjnym, a także rozbudowie budynku magazynowego. Spółka zamierza zainwestować co najmniej 828 tys. zł (do końca 2016 r.) oraz zatrudnić przynajmniej 14 nowych pracowników (do końca 2016 r.) oraz utrzymać zatrudnienie na poziomie łącznie 392 pracowników przez okres co najmniej 5 lata

W Podstrefie Konstantynów Łódzki ŁSSE zainwestuje SISA Polska Sp. z o.o. Spółka działa w Polsce od 2005 roku. Jest firmą z kapitałem belgijskim z branży hydrauliki siłowej. Głównym przedmiotem działalności firmy jest produkcja i dystrybucja przewodów i złączek hydraulicznych. W obecnej siedzibie firmy w Łodzi prowadzona jest produkcja przewodów hydraulicznych na potrzeby odbiorców przemysłowych wytwarzających maszyny rolnicze, budowlane i komunalne oraz dystrybucja elementów złącznych hydrauliki siłowej. Klientami firmy są zarówno koncerny międzynarodowe, jak i firmy polskie. Planowana inwestycja będzie polegać na wybudowaniu hali produkcyjno-magazynowej (ok. 2000 m2) oraz zakup maszyn i wyposażenie hali. Spółka ma zainwestować co najmniej 4 mln zł (do końca 2015 r.) oraz zatrudnić przynajmniej 15 nowych pracowników (do końca 2015 r.) oraz utrzymać zatrudnienie na poziomie 20 pracowników przez okres co najmniej 3 lata.

Janusz Piechociński, Wicepremier, Minister Gospodarki:Specjalne strefy ekonomiczne, od początku ich ustanowienia, są skutecznym instrumentem przyciągania inwestycji. SSE dają możliwość lokowania projektów innowacyjnych, mających istotny wpływ na wzrost konkurencyjności polskiej gospodarki oraz tworzących nowe miejsca pracy. Firmy z dużym uznaniem odnoszą się do funkcjonowania SSE w Polsce, dlatego cieszą mnie kolejne inwestycje w Regionie Łódzkim.

Od początku 2014 roku poinformowaliśmy o 25 zezwoleniach w Łódzkiej SSE, ale w pierwszym półroczu wydaliśmy ich w sumie 36 – mówi Tomasz Sadzyński, Prezes ŁSSE S.A.Dotąd inwestorzy zadeklarowali utworzenie 1576 nowych i utrzymanie 2858 miejsc pracy. Przedsiębiorcy zamierzają ponieść łącznie ponad 922 milionów złotych nakładów inwestycyjnych. 

 

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY