Pikniki u Grohman’a w lipcu w ŁSSE!

01.07.2014

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wraz z Q4Q Impresariat Artystyczny zapraszają na kolejną edycję lipcowych Pikników u Grohman’a.

Piknik to często połączone z walorem artystycznym spotkanie towarzyskie na łonie przyrody służące integracji i poznaniu się. 

Wszystkich Państwa, w każdą sobotę lipca, zapraszamy od godziny 15.00 do 19.00 na teren Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. (ul. Tymienieckiego 22/24). Przewidujemy atrakcje zarówno dla dorosłych (muzyka na żywo), jak i dzieci (gry i zabawy). 

W tym roku zagrają dla nas:

5 lipca – Lea Swingers RomantiQues (Gypsy swing and fire)

Zespół z Krakowa nawiązuje do międzywojennej dekadencji i legendarnego gitarzysty Django Reinhardta. To jedyny w Polsce zespół grający cygański jazz z towarzyszeniem DJ i jego tanecznych bitów oraz sampli. 

12 lipca – Beata Przybytek Quarter (I’m gonna rock you) 

Znakomita wokalistka, pianistka i kompozytorka – uznawana jest za jeden z najciekawszych polskich głosów. Jest absolwentką i obecnie pedagogiem Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Artystka ma na koncie współpracę z takimi tuzami polskiej sceny jazzowej jak m.in. Jan Ptaszyn Wróblewski, Jarosław Śmietana, Wojciech Karolak czy Jazz Band Ball Orchestra. Występowała m.in. w Austrii, Belgii, Szwecji, Niemczech czy Francji.

19 lipca – Kent Sangster’s Obsessions Octet (Hits the road)

Grupę założyli Kent Sangster i jego żona, Joanna Ciapka – Sangster, skrzypaczka. Zespół składa się z klasycznego kwartetu smyczkowego i kwartetu jazzowego, a uprawia  kameralny jazz. Grupa jest obecnie w trasie koncertowej po Europie, której częścią jest występ w Łodzi. 

26 lipca – Apertus Quartet (HollyŁódź)

Ten kwartet smyczkowy powstał w 2006 roku z inicjatywy absolwentek Akademii Muzycznej w Łodzi. Repertuar zespołu obejmuje zarówno klasyczne kwartety smyczkowe, jak i utwory inspirowane jazzem, czy muzyką ludową. Artystki mają w dorobku nagrania płytowe, a także radiowe i telewizyjne rejestracje swoich koncertów.

 

Koncerty rozpoczynają się o godz. 15.30 i 17.00. W czasie deszczu zapraszamy na koncert, który odbędzie się w sali konferencyjnej zrewitalizowanej fabryki Ludwika Grohmana o godz. 16.00 (liczba miejsc ograniczona).

Wstęp na pikniki jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY