Łódzkie ma pomysł!

22.07.2014

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konkursie „Łódzkie ma pomysł!”, organizowanym w ramach kampanii promocyjnej regionu.

Innowacyjność kampanii polega na oparciu jej na idei konkursu. Celem konkursu Łódzkie ma pomysł! jest aktywizacja mieszkańców województwa do dzielenia się swoimi pomysłami na uczynienie życia społeczności lokalnej lżejszym i przyjemniejszym. Takie działania podjęte w kampanii, to krok w stronę partycypacji społecznej 2.0, bezpośredniego zaangażowania mieszkańców. Za najbardziej innowacyjny i umożliwiający polepszenie życia mieszkańców projekt zwycięzca otrzyma nagrodę główną w wysokości 50 000 zł.

Konkurs ma również promować design thinking, czyli myślenie projektowe wśród mieszkańców Łódzkiego i zachęcać ich do tworzenia projektów na nim opartych. – Chcielibyśmy, aby to sami mieszkańcy stawiali sobie cele, myśleli o regionie, mówili o jego problemach i próbowali podsuwać rozwiązania – tłumaczy Marszałek Województwa Łódzkiego, Witold Stępień- Mieszkańcy województwa od lat udowadniają, że dzięki błyskotliwym pomysłom i myśleniu projektowemu, nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, dlatego tym razem również czekamy na ciekawe i innowacyjne projekty. 

Model design thinking skupia się na przyszłości, na tym, co w niej mogłoby okazać się wartościowym do osiągnięcia celem. To sami mieszkańcy tworzą i analizują własne pomysły dla różnych rozwiązań, aby ułatwić życie nie tylko w swoim regionie – dodaje Maciej Łaski, p.o. Dyrektor Departamentu Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. 

Łódzkie ma pomysł! – konkurs dla pomysłowych mieszkańców

Zasady konkursu są bardzo proste. Zadaniem uczestników jest wymyślenie czegoś, co ułatwi życie wszystkim mieszkańcom Łódzkiego. Projekt i opis swojego pomysłu uczestnicy konkursu będą mogli zgłaszać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie www.lodzkiemapomysl.pl

Konkurs rusza 15 lipca, zgłoszenia przyjmowane będą do 31 sierpnia do godz. 23.59.

 

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY