Nowy biurowiec firmy Ericpol ozdobią artyści z ASP

25.07.2014

Rubinstein, Aleksander Macedoński oraz wielu pionierów nauki, kultury, sztuki i sportu pojawią się we wnętrzach nowej siedziby firmy Ericpol w Łodzi, w miejscu dawnego basenu Olimpia. 

Ściany nowoczesnego biurowca przy ul. Sienkiewicza 175, powstającego na terenie ŁSSE, ozdobią murale i grafiki ścienne autorstwa artystów z łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Prace nad projektem trwają od jesieni 2013 r. Dzięki zaangażowaniu 4 utalentowanych artystów – Natalii Grabowskiej, Bolesława Godzińskiego, Marcina Wilkoszewskiego i Macieja Bielewicza z ASP – w Łodzi powstanie 80 prac utrzymanych w stylu street art. Ich główną funkcją będzie aktywna interakcja z widzem, zarządzanie wiedzą i refleksja nad potencjałem twórczym tkwiącym w człowieku. Głównym zamysłem Ericpola jest przybliżenie postaci z Łodzi, z Polski i świata, które przyczyniły się do zmian w sposobie myślenia i komunikacji międzyludzkiej. 

Bycie pomysłowym i kreatywnym zakłada również wszechstronność i to staramy się realizować poprzez wspieranie twórczych działań lokalnych artystów– mówi Jan Malkiewicz, kierownik marketingu Ericpol. 

Nowy biurowiec firmy Ericpol ozdobią artyści z ASP Nowy biurowiec firmy Ericpol ozdobią artyści z ASP

Postaci na ścianach biurowca będą pojawiać się stopniowo od początku do końca października. Cały proces będzie można śledzić na żywo za pomocą linka Ericpol Art Video Streaming.

Nowo powstający biurowiec zostanie oddany do użytku pod koniec bieżącego roku. Znajdzie w nim pracę 750 informatyków. Autorem projektu jest firma Horizone Studio. Prace postępują zgodnie z harmonogramem. Uroczyste otwarcie przewidziane jest na styczeń 2015. 

Ericpol Sp. z o.o. jest firmą inżynierską działającą od 1991 r. na międzynarodowym rynku ICT. Świadczy usługi outsourcingu, consultingu, dostarcza rozwiązania dedykowane w obszarach telekomunikacji, komunikacji M2M (machine to machine), IoT (Internet of Things), aplikacji dla sektora medycznego, finansów i bankowości oraz rozwiązań dla biznesu. Ericpol posiada 4 biura w Polsce i 3 spółki zależne na Białorusi, Ukrainie i w Szwecji, które razem tworzą Grupę Ericpol, zatrudniając w sumie 1900 pracowników. 

Więcej: www.ericpol.com 

 

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY