Kolejny Bieg Fabrykanta za nami!

04.09.2014

Start IV Biegu Fabrykanta poprzedziła burza i oberwanie chmury, ale już punktualnie o 17:00 nad bramą startową widać było piękną tęczę, która zwiastowała dobre warunki do biegania.

 

Ponad 700 zawodników, wyruszyło na 10 km trasę ustanawiając nowy rekord frekwencji i nie jedyny jaki padł podczas biegu. Autorami następnych rekordów byli zwycięzcy IV Biegu Fabrykanta, którzy uzyskali najlepsze rezultaty w czteroletniej historii biegu. Najszybciej wśród Pań trasę pokonała Izabela Trzaskalska, która uzyskała czas 35:24, druga na mecie zameldowała się olimpijka z Pekinu Sylwia Ejdys – Tomaszewska z czasem 35:35, która do ostatnich metrów walczyła o końcowy triumf. Jako trzecia linię mety przekroczyła Angelika Mach z czasem na mecie 37:16. W rywalizacji Panów wygrał Oskar Przysiężny, który 10 km pokonał w czasie 32:48 co jest rekordem biegu, na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Pietrzyk z czasem 33:29 – było to jego czwarte podium w czteroletniej historii biegu, na trzecim miejscu do mety dobiegł Błażej Skowroński34:01.

Na mecie na wszystkich biegaczy czekał okazały medal z … wąsami. Biegacze bardzo szybko podłapali zamysł organizatorów i w strefie mety wszyscy robili sobie pamiątkowe zdjęcia z „fabrykanckim wąsikiem”.

W ramach IV Biegu Fabrykanta odbyły się Mistrzostwa Polski Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich. Mistrzami Polski zostali Oskar Przysiężny z Gdańska, który wygrał cały bieg oraz Paulina Waliszek z Łodzi.

Wyniki klasyfikacji drużynowych:

Klasyfikacja firmowa:

– Orange Polska 

– Wodociągi Krakowskie 

– Gazeta Wyborcza Łódź 

Klasyfikacja klubowa:

– LKS Koluszki 

– Flexidea AkademiaBiegacza.pl 

– Łódź Running Team Expert 

 

  

Zdjęcia i materiał: inesSport – Organizator Biegu Fabrykanta

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY