Nowy zakład produkcji mokrej quick-mix w Rawie Mazowieckiej

09.09.2014

Ruszyła produkcja farb i tynków fasadowych w nowym zakładzie w Rawie Mazowieckiej.

Otwarcie trzeciego zakładu w Polsce, to dla firmy quick-mix, należącej do holdingu Sievert Baustoffgruppe, kolejny krok w kierunku ekspansji na krajowym rynku, zwłaszcza w kategorii systemów ociepleń. Uruchamiając nową linię produkcyjną w Rawie Mazowieckiej, quick-mix konsekwentnie buduje swoje kompetencje w obszarze tynków mokrych i farb na rynku Polski i Europy środkowej.

   

W uroczystym otwarciu zakładu, które odbyło się 8 września, wzięło udział ponad 200 zaproszonych gości z kraju i zagranicy. Oprócz partnerów biznesowych i dystrybutorów, w inauguracji uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych, Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, dziennikarze i reprezentanci organizacji branżowych. Symboliczną wstęgę przeciął prof. dr. Hans-Wolf Sievert, Przewodniczący Rady Nadzorczej Sievert AG.

Goście mogli zwiedzić nową linie produkcyjną wyrobów mokrych  oraz obejrzeć pokazy aplikacji najważniejszych asortymentów  firmy quick-mix. Uroczystość była również doskonałą okazją do spotkań i rozmów w gronie partnerów współpracujących z firmą quick-mix.

Zaledwie po roku od decyzji o budowie kolejnego, trzeciego już w Polsce zakładu produkcyjnego quick-mix, we wrześniu 2014 r. z taśm nowoczesnej, zautomatyzowanej linii produkcyjnej zjechały pierwsze, lokalnie wyprodukowane tynki i farby. Wyposażony w najnowszej generacji maszyny zakład w Rawie Mazowieckiej docelowo opuszczać będzie 21. 000 ton wyrobów rocznie. Kompleksowa oferta tynków i farb fasadowych produkowanych w nowym zakładzie, doskonale uzupełni asortyment systemów ociepleń i w znaczący sposób wzmocni pozycję quick-mix w tym segmencie rynku.

tekst i zdjęcia: quick mix

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY