Łódzka Strefa i nasi Inwestorzy z nagrodą FDI Poland Investor Award!

17.10.2014

16 października w Warszawie odbyła się ceremonia wręczenia nagród FDI Poland Investor Awards. ŁSSE otrzymała nagrodę dla najlepszej strefy ekonomicznej w Polsce. Wśród nagrodzonych firm znaleźli się także Inwestorzy strefowi: Infosys oraz Sandoz. 

Łódzka Strefa i nasi Inwestorzy z nagrodą FDI Poland Investor Award! Łódzka Strefa i nasi Inwestorzy z nagrodą FDI Poland Investor Award! Łódzka Strefa i nasi Inwestorzy z nagrodą FDI Poland Investor Award!

Nagrody przyznano w 17 kategoriach. Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna została uznana za najlepszą strefę ekonomiczną w Polsce. Nagrodę w imieniu Zarządu Strefy odebrała Pani Angieszka Sobieszek – Dyrektor Departamentu Pozyskiwania Inwestora. Wśród nominowanych znalazły się także Katowicka, Pomorska oraz Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Statuetkę wręczono również Łódzkiemu Technoparkowi, który został uznany za najlepszy Park Naukowo-Technologiczny. 

Firma Sandoz (Lek S.A.) otrzymała nagrodę w kategorii „Najlepszy Szwajcarski Inwestor”, a firma Infosys została uznana za Najlepszego Inwestora Roku w kategorii „Reszta Świata”. 

26 osobowe Jury złożone z  przedstawicieli zagranicznych Izb Handlowych działających w Polsce oraz radców handlowych ambasad nagrodziło najaktywniejszych inwestorów. Decyzje były oparte nie tylko na wartości inwestycji i liczbie stworzonych miejsc pracy w Polsce, ale także na innowacyjności nagrodzonej firmy oraz strategicznym znaczeniu jej inwestycji dla polskiej gospodarki.

W gali towarzyszącej wręczeniu nagród wzięło udział prawie 200 gości z różnych sektorów, w tym: produkcji, infrastruktury, transportu, spożywczego, IT, lotnictwa, BPO/Usług Wspólnych, handlu detalicznego, towarów konsumpcyjnych, nieruchomości i przemysłu farmaceutycznego.

 

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY