Łódź Game Summit

06.11.2014

W dniu 5 listopada w Hali Expo po raz drugi odbył się „Łódź Game Summit”. Tegoroczna edycja dedykowana była twórcom gier komputerowych.

Podczas wykładów i warsztatów goście mogli dowiedzieć się jak przygotować się do wejścia na rynek produkcji gier komputerowych oraz gdzie szukać pieniędzy na stworzenie własnego projektu. Aleksandra Suszczewicz, Z-ca Dyrektora Departamentu Rozwoju i Strategii przedstawiła możliwości i korzyści prowadzenia działalności w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Wydarzeniu towarzyszyło podpisanie porozumienia w sprawie utworzenia Łódzkiego Klastra Gamedev – związku firm produkujących gry komputerowe i video oraz aplikacje mobilne. W inicjatywie biorą udział firmy: Blue Brick, Unit 9, Lentimax, Invedo, Teyon, Wasteland Interactive, Incuvo, Urząd Miasta Łodzi oraz Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., która zainicjowała powstanie Klastra. Dodatkowo porozumienie podpisali przedstawiciele władz Regionu Łódzkiego i Łodzi, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego, Akademii Sztuk Pięknych i Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności. Celem inicjatywy jest stworzenie platformy współpracy pomiędzy firmami. 

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY