Jak cele polityki klimatycznej UE wpłyną na rozwój OZE w Polsce?

24.11.2014

Czy nowe założenia polityki klimatycznej są rzeczywiście sukcesem polskiego rządu? Czy bardziej ambitne cele mogłyby zwiększyć ceny energii w polskich domach tak, jak ostrzegali niektórzy politycy? Polityka klimatyczna UE to główny temat Polskiego Kongresu Energii Odnawialnej, który odbędzie się 25 listopada w ŁSSE.

Szczyt klimatyczny liderów państw UE w ostatnich tygodniach budził ogromne emocje. Wielu polityków przekonywało, że nowe porozumienie klimatyczne należy zawetować lub co najmniej postawić twarde warunki mające na celu obronę Polaków przed ogromnym wzrostem cen. Premier Ewa Kopacz po powrocie ogłosiła, że wynegocjowaliśmy najlepsze warunki, a podwyżka cen prądu nam już nie grozi. Czy rzeczywiście pakiet klimatyczny to sukces Polski? Jak realizacja tego porozumienia wpłynie na rozwój OZE?
Na te pytania padną odpowiedzi podczas debaty otwierającej „Jak cele polityki klimatycznej wpłyną na rozwój OZE w Polsce?”, która zostanie poprowadzona przez redaktora TVN Tomasza Zubilewicza.
W dyskusji wezmą udział m.in. prezes Fundacji Polski Kongres Gospodarczy i poseł na Sejm RP Waldemar Pawlak, były minister środowiska prof. Maciej Nowicki, główny specjalista w Departamencie Energii Odnawialnej Ministerstwa Gospodarki Sebastian Stępnicki oraz główny specjalista ds. ekonomicznych w Ambasadzie Republiki Federalnej Niemiec Matthias Rehm. Eksperci będą również dyskutować na temat doświadczeń polsko – niemieckich w rozwoju gospodarki niskoemisyjnej, a także o tym kiedy mikroinstalacje OZE będą powszechnie stosowane w Polsce.
Swój udział zapowiedzieli również Parlamentarzyści: poseł i b. wiceminister gospodarki Mieczysław Kasprzak, poseł na Sejm Cezary Olejniczak, poseł Mieczysław Łuczak. Do udziału w wydarzeniu zostali również zaproszeni eksperci, inwestorzy z branży odnawialnych źródeł energii, władze regionu i samorządowcy z województwa łódzkiego.
Patronem honorowym wydarzenia jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki, Poseł na Sejm i Przewodniczący Podkomisji Stałej ds. Energetyki Andrzej Czerwiński, Krajowa Rada Spółdzielcza, Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska, Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Ministerstwo Środowiska. 
Polski Kongres Energii Odnawialnej jest jedynym w Polsce wydarzeniem poświęconym zielonej energii o charakterze regionalnym i cyklicznym. W pierwszej edycji Kongresu, który obył się w 10 miastach, uczestniczyło łącznie ponad 1500 osób, w tym ok. 100 ekspertów. W ramach zorganizowanych wydarzeń odbyło się ponad 60 debat i paneli dyskusyjnych o niemal wszystkich aspektach rozwoju energii odnawialnej w Polsce.
Wszystkich zainteresowanych konferencją zapraszamy do bezpłatnej rejestracji przez stronę www.energiajutra.eu. Kongres odbędzie się 25 listopada w godz. 10:00 – 15:30, w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej przy ul. Tymienieckiego 22/24.

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY