Łódź: Mecalit inwestuje w strefie po raz trzeci

25.02.2015

Mecalit Polska Sp. z o.o. otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A.


Fot. MVT Multiinvestment

Mecalit Polska Sp. z o.o. została założona w 2004 roku i jest spółką-córką firmy Mecalit GmbH z Niemiec. Przedsiębiorca jest renomowanym dostawcą elementów z tworzyw sztucznych dla branży agd.  Nowa inwestycja Spółki polega na rozbudowie istniejącego zakładu przy ul. Dąbrowskiego w Łodzi. Jest to już trzecia inwestycja w ŁSSE S.A.  
W związku z nową inwestycją Spółka zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 12 mln zł (do końca 2015 r.) oraz zwiększyć dotychczasowe zatrudnienie przynajmniej o 20 nowych pracowników (do 31 października 2015 r.) oraz utrzymać zatrudnienie na poziomie 172 pracowników do 31 października 2020 r.
– Specjalne strefy ekonomiczne, od początku ich ustanowienia, są skutecznym instrumentem przyciągania inwestycji – mówi Janusz Piechociński, Wicepremier, Minister Gospodarki. – Specjalne strefy ekonomiczne dają możliwość lokowania projektów innowacyjnych, mających istotny wpływ na wzrost konkurencyjności polskiej gospodarki oraz tworzących nowe miejsca pracy. Firmy z dużym uznaniem odnoszą się do funkcjonowania SSE w Polsce, dlatego cieszą mnie kolejne inwestycje w Regionie Łódzkim.
Przez blisko 18 lat istnienia w Łódzkiej SSE wydaliśmy 274 zezwolenia, a inwestorzy zrealizowali inwestycje o łącznej wartości prawie 12 mld zł, dzięki którym powstało ponad  31 tysięcy miejsc pracy – podsumowuje Tomasz Sadzyński, Prezes ŁSSE S.A.Nasza oferta dla małych i średnich przedsiębiorstw w rankingu Global Free Zones of the Year 2014, przygotowanym przez fDi Magazine z grupy Financial Times, została uznana za najlepszą w Europie. Dotąd blisko połowa strefowych Inwestorów to firmy z sektora MŚP. 

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY