Konkurs „Zawodowiec 2015” rozstrzygnięty

02.03.2015

W konkursie wzięło udział w sumie 307 uczniów i uczennic z 46 gimnazjów z terenu całego Województwa Łódzkiego.

Konkurs „Zawodowiec 2015” rozstrzygnięty Konkurs „Zawodowiec 2015” rozstrzygnięty Konkurs „Zawodowiec 2015” rozstrzygnięty

Celem konkursu było jak najszersze rozpropagowywanie szkolnictwa zawodowego wśród młodzieży gimnazjalnej, jak również przedstawienie ciekawych i poszukiwanych zawodów na lokalnym rynku pracy. Konkurs odbywał się w czterech kategoriach: na najlepszy plakat, prezentację, opowiadanie i fotografię. Gimnazjaliści przedstawiali w wybrany przez siebie sposób zawód, o którym marzą, który najbardziej ich fascynuje, który chcieliby w przyszłości wykonywać.

W kategorii „Opowiadanie” jury przyznało dwa 3 miejsca dla:
• Aleksandry Gosławskiej z Gimnazjum nr 3 im. Ireny Sendlerowej w Wieluniu za pracę o zawodzie architekta;
• Michaliny Krzemianowskiej z Gimnazjum nr 3 im. Ireny Sendlerowej w Wieluniu za pracę zatytułowaną „Obyś cudze dzieci uczył”.
2 miejsce w kategorii „Opowiadanie” przyznano:
• Honoracie Ejsmont z Gimnazjum nr 28 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi za pracę zatytułowaną „Czarne dziury nie są takie czarne”.
1 miejsce w kategorii „Opowiadanie” zdobył:
• Michał Larenta z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Drzewicy pow. opoczyński za pracę zatytułowaną „Zawodowiec”.
W kategorii „Plakat” jury przyznało wyróżnienie dla:
• Joanny Wirażki z Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Drużbicach z siedzibą w Rasach pow. bełchatowski za pracę zatytułowaną „Elektryk”
W kategorii „Plakat” przyznana została nagroda specjalna Dyrektora ZSP nr 20 w Łodzi dla
• Magdaleny Monki z gimnazjum nr. 38 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łodzi.
3 miejsce w kategorii „Plakat” zdobyła:
• Zuzanna Bednarek z Gimnazjum Zespołu Szkół w Modlnej w powiecie zgierskim za pracę zatytułowaną „Tancerka”.
2 miejsce w kategorii „Plakat” zdobyła:
• Michalina Adamczyk z Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Drużbicach z siedzibą w Rasach w powiecie bełchatowskim, za pracę zatytułowaną „Zawodowy zawrót głowy”.
Zwycięzcą w kategorii „Plakat” została:
• Aleksandra Olek, z Gimnazjum Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Czastarach powiat wieruszowski za pracę zatytułowaną „Architektura”,
W kategorii „Fotografia” jury przyznało 2 wyróżnienia dla:
• Weroniki Spruch z Gimnazjum nr 1 w Zgierzu, za pracę zatytułowan „INSTRUKTOR JAZDY KONNEJ – TRENER KONI”;
• Justyny Koziarskiej i Julii Borowskiej z Gimnazjum nr 13 im. Generała Józefa Bema w Łodzi za pracę zatytułowaną „NAUCZYCIEL TAŃCA”.
3 miejsce w kategorii „Fotografia” zdobyła:
• Iga Polniak z Gimnazjum nr 13 im. Generała Józefa Bema w Łodzi za prac zatytułowaną – „LUTNIK”.
2 miejsce w kategorii „Fotografia” zdobyła praca:
• Anny Chruściany i Klaudia Nowak Gimnazjum nr 13 im. Generała Józefa Bema w Łodzi za pracę zatytułowaną „SZWACZKA”.
1 miejsce w kategorii „Fotografia” zdobyła:
• Zuzanna Chinowska z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Rawie Mazowieckiej za pracę zatytułowaną „KOWAL”.
W kategorii „Prezentacja multimedialna” wyróżnienia otrzymali:
• Szymon Błażyński i Leszek Kaniewskie z Gimnazjum nr 22 im. Jerzego Kukuczki w Łodzi za prezentację zatytułowaną INFORMATYK;
• Klaudia Klijanowicz i Natalia Dembińska z Gimnazjum nr 22 im. Jerzego Kukuczki w Łodzi za prezentację zatytułowaną ARCHITEKT;
• Magdalena Wasielewska z Gimnazjum im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Witoni w powiecie łęczyckim za prezentację zatytułowaną NAUCZYCIEL.
W kategorii „Prezentacja multimedialna” jury przyznało dwa równorzędne 3 miejsca:
• Karina Urbańska z Gimnazjum nr 34 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Łodzi, prezentacja zatytułowana TECHNIK TECHNOLOGII ŻYWNOŚCI;
• Weronika Fikus i Magdalena Jabłońska z Gimnazjum nr 3 im. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Zduńskiej Woli, prezentacja zatytułowana ROLNIK.
Jury przyznało dwa 2 miejsca:
• Bartosz Chudzik z Gimnazjum nr 13 im Generała Józefa Bema w Łodzi, prezentacja zatytułowana MODNIARSTWO;
• Natalia Jędrzejczak z Gimnazjum nr 3 im Fryderyka Chopina w Łodzi, za prezentację zatytułowaną WETERYNARZ.
A zwycięzcą w kategorii „Prezentacja multimedialna” został:
• Gracjan Majewski z Gimnazjum w Ksawerowie, za prezentację zatytułowaną ŻOŁNIERZ.

 

Finał konkursu odbył się 27 lutego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20 przy ul. Wareckiej 41 w Łodzi. Podczas podsumowania będą przedstawiane m.in. możliwości płynące z wyboru zawodu, który związany jest z profilami i potrzebami inwestorów ŁSSE oraz firm z nimi współpracującymi w regionie. Nagrody dla zwycięzców ufundowane zostały m.in. przez Łódzkiego Kuratora Oświaty oraz Łódzką Specjalna Strefę Ekonomiczną S.A. W uroczystości wzięli udział m.in.: Jolanta Chełmińska, Wojewoda Łódzki, Jan Kamiński, Łódzki Kurator Oświaty, Małgorzata Dudkiewicz-Świerzyńska, Wicedyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, Danuta Maciejko, główny specjalista Departamentu Kształcenia Zawodowego Ministerstwa Edukacji Narodowej, Dobrosław Bilski, Wicedyrektor Wydziału Edukacji UMŁ. ŁSSE S.A. reprezentował Bartosz Rzętkiewicz, Z-ca Dyrektora w Departamencie Pozyskiwania Inwestora.

XXXX

Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchomiło mapę szkół ponadgimnazjalnych  CZYTAJ WIĘCEJ. Dostępna jest ona pod tym adresem.

WRÓĆ DO LISTY AKTUALNOŚCI