Nowość w ofercie Kinnarps na wiosnę 2015: Capella – ruch przede wszystkim

19.03.2015

Podczas Międzynarodowych Sztokholmskich Targi Mebli, które odbyły się w dniach 3-7 lutego, firma Kinnarps zaprezentowała nową serię foteli obrotowych o nazwie Capella. Jest to ukłon w stronę swobody ruchu. 

 

kinnarpsSercem foteli Capella jest innowacyjny mechanizm FreeMotion™, który sprawia, że siedząc na fotelu, nasze ciało nadal się porusza, poniekąd bezwiednie, dzięki czemu zapewniamy sobie tzw. siedzenie aktywne. Fotele Capella zostały wyposażone w najnowszy patent firmy Kinnarps – system Free Float™ nowej generacji, który sprawia, że siedzenie i oparcie fotela poruszają się niezależnie od siebie, dostosowując się do postawy i ruchów osoby siedzącej na fotelu. Mechanizm ten nazywa się FreeMotion™ i sprawia, że nasze ciało pozostaje w ciągłym ruchu, co jednak nie jest dla nas odczuwalne, ponieważ ruchy, które wykonujemy, są bardzo niewielkie – choć ciągłe. Dzięki temu siedzimy aktywnie, a fotel wcale nie wydaje się być niestabilny. I właśnie w tym rzecz, ponieważ Capella został zaprojektowany zgodnie z przekonaniem, że postawa siedząca wcale nie oznacza postawy niemalże nieruchomej, stąd też pomysł, by zastosować mechanizm, który w jakiś sposób ‘wymusza’ na nas ruch. Komfort ma tutaj nadrzędne znaczenie; zastosowane mechanizmy regulacji ustawień fotela sprawiają, że jest on świetnym rozwiązaniem dla środowisk pracy typu Activity-Based Working, gdzie z wyposażenia biura korzysta wiele osób o różnych preferencjach.

Fotel Capella został zaprojektowany przez Johana Larsvalla ze szwedzkiej pracowni Idesign mieszczącej się w Sztokholmie. Idesign to uznana marka w branży projektanckiej, zwłaszcza w kontekście projektów dla środowisk pracy, zaś sam Johan Larsvall współpracuje z Kinnarps już od jakiegoś czas, czego efektem było wiele świetnych projektów foteli ergonomicznych z oferty Kinnarps. 

Fotele Capella dostępne są w wielu różnych wersjach; detale oferowane są w opcji białej, polerowanej, lub czarnej. Do fotela można również dobrać dowolną tapicerkę z oferty Kinnarps, co daje użytkownikom szerokie możliwości w zakresie personalizacji.

Capella trafi do sprzedaży wiosną 2015 roku.

 

O KINNARPS

Kinnarps oferuje zintegrowane rozwiązania wyposażenia dla biur i miejsc pracy, tworząc swoją ofertę w oparciu o zasady ergonomii i designu oraz o tradycyjny szwedzki warsztat meblarski. Obecnie Kinnarps to największy dostawca rozwiązań biurowych w Europie, który prowadzi sprzedaż w około 40 krajach. Nadrzędną wartością Kinnarps jest pełna kontrola nad całym łańcuchem stosowanych procesów – od pozyskiwania surowców, poprzez produkcję, aż po dostawę i montaż. Tak samo istotne jest dla nas osiąganie maksymalnej wydajności i najwyższej jakości oferowanych rozwiązań przy znikomym wpływie działania firmy na środowisko naturalne. 70 lat doświadczenia w branży to źródło cennej wiedzy, która pozwala nam także dobrze obserwować teraźniejszość, by móc przewidzieć, jakie zmiany przyniesie przyszłość. A wszystko to, by nasi klienci cieszyli się jak najlepszymi produktami i rozwiązaniami, a ich pracownicy mogli w pełni wykorzystać swój potencjał w maksymalnie komfortowych warunkach pracy. Zgodnie z filozofią ‘making life better at work’.

www.kinnarps.pl

 

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY