roboCamp

27.05.2015

Wakacje dla dzieci z Uniwersytetem Łódzkim  – Warsztaty RoboCAMP
Uniwersytet Łódzki zaprasza na warsztaty RoboCAMP podczas wakacji letnich 2015 r., w Łodzi na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Pomorska 149/153.
Są to pięciodniowe, kreatywne zajęcia z programowania i budowy modeli robotów dla dzieci w wieku 6-8 lat oraz 9-14 lat. Zajęcia odbywają się w formie półkolonii.

W czasie Wakacji 2015 Uniwersytet Łódzki oferuje cztery rodzaje warsztatów:
CityCAMP WeDo – Sekrety nowoczesnego miasta – dla grup wiekowych: 6-8  lat,
InventorsCAMP WeDo & Scratch – Programowanie prostych gier w języku Scratch: 7-11 lat
CityCAMP EV3 – Sekrety nowoczesnego miasta – dla grup wiekowych: 9-14 lat,
DiscoveryCAMP Ev3 –  Jak to jest zrobione, nowoczesne fabryki – dla grupy wiekowej: 9-14 lat

W tym roku oferujemy zajęcia CityCAMP i DiscoveryCAMP oparte o najnowsze zestawy LEGO Mindstorms EV3. Dzięki nowym możliwościom tego sprzętu tegoroczne zajęcia zapowiadają się wyjątkowo ekscytująco! Nowością są również zajęcia InventorCAMP WeDo & Scratch gdzie młodzi programiści będą mogli kodować swoje pierwsze gry komputerowe, jednocześnie wykorzystując klocki LEGO WeDo do budowy np kontrolera pisanych przez siebie gier.  

RoboCAMP to 5 dniowe warsztaty dla dzieci stworzone z myślą o skutecznym uczeniu dzieci przedmiotów ścisłych i rozniecania w nich pasji do nauki. To warsztaty z informatyki i robotyki, na których nacisk kładziemy na wiedzę praktyczną, wzbogacając część warsztatową. Uczestnicy zaczynają naukę od prostych zadań konstrukcyjnych, by następnie budować najszybsze i najsilniejsze roboty, a w końcowej fazie nauki konstrukcje sterowane skomplikowanymi algorytmami.

Dzieci poznają tajniki robotyki i programowania z wykorzystaniem najnowocześniejszych materiałów dydaktycznych, a każda sesja wzbogacona jest o interaktywne instrukcje, animacje i gry. Zajęcia są tematyczne i na każdym kursie dzieci poznają zagadnienia z różnych dziedzin nauki i otaczającego nas świata. Tym razem poznają sekrety nowoczesnego miasta, budując innowacyjne konstrukcje i niezwykłe maszyny będą wykorzystywać matematykę i poznają prawa fizyki, oraz zobaczą jak duży wpływ mają roboty na nasze codziennie życie. Program jest tak przygotowany, że nawet dzieci, które nie miały do tej pory dużo do czynienia z komputerami, będą sobie w stanie poradzić, a te bardziej biegłe w obsłudze komputera będą mogły rozwijać i doskonalić swoje umiejętności.
          
Wakacje z RoboCAMP z Uniwersytetem Łódzkim to:
– 35 godzin zajęć dydaktycznych z robotyki oraz programowania w godz. 9:00-16:00.
– Możliwość dodatkowej opieki nad dziećmi w świetlicy w godz. 7:00-18:00.
– Pełne wyżywienie – 3 posiłki dziennie oraz napoje, w tym obiad.
– Praca w 2-3 osobowych zespołach dobieranych według wieku.
– Nowoczesne pomoce naukowe, komputery, zestawy LEGO Mindstorms EV3 i WeDo.
– Wykwalifikowana kadra – lektorzy i opiekunowie.
– Pokaz osiągnięć dzieci dla rodziców – na zakończenie zajęć w piątek.
– Dyplom ukończenia kursu – certyfikat RoboCAMP oraz Uniwersytetu Łódzkiego.

Zajęcia RoboCAMP otrzymały tytuł „Miejsce Odkrywania Talentów” przyznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Cena 860 zł, obejmuje udział w zajęciach, opiekę oraz wyżywienie. Pracownicy Uniwersytetu Łódzkiego oraz rodzice dzieci uczestniczących w poprzednich edycjach RoboCAMP na UŁ, oraz pracownicy firm uczestniczących w programie Pracodawcy dla Uniwersytetu Łódzkiego i Radach Biznesu UŁ korzystają ze specjalnej ceny 760 zł. Aby została ona uwzględniona w trakcie zapisu prosimy w czasie rejestrowania transakcji podać kupon zniżkowy o treści „ULwakacje2015”.
Zapisy są przyjmowane: na I oraz II termin do dnia 15 lipca 2015r. Zaliczka wynosi 260 zł i jest płatna razem ze zgłoszeniem, pozostałą część kwotę należy wpłacić do dnia 30 lipca. Po utworzeniu pełnych grup, rekrutacja może zostać zakończona wcześniej.

Zgłoszenie jest do pobrania ze strony www.ciat.uni.lodz.pl

Aby zgłosić udział dziecka, należy je wysłać na adres: ciat@uni.lodz.pl

Opłata przelewem na konto koordynatora warsztatów na Uniwersytecie Łódzkim: 41 1240 3060 1111 0010 1483 7802 (Bank Pekao SA III Oddział w Łodzi) dla: CI-AT Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Kopcińskiego 16/18, 90-254 Łódź, z dopiskiem RoboCAMP oraz imieniem i nazwiskiem dziecka.

Informacja u koordynatora programu w Łodzi: Akcelerator Technologii Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego – Maria Głowacka: tel. 42 635 49 84 lub 669 561 710 ciat@uni.lodz.pl Ewa Postolska tel. 42 635 49 84 lub 508 390 708 oraz na www.ciat.uni.lodz.pl

 

 

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY