Inwestycje w Przykonie i Łodzi

18.06.2015

Ambro Logistics oraz Wirthwein otrzymały kolejne zezwolenia na prowadzenia działalności gospodarczej w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. 

Ambro Logistics Sp. z o.o. jest firmą logistyczno-spedycyjną, zajmującą się organizowaniem transportu drogowego towarów dla firm dostarczających produkty od odbiorców z terenu całej Polski oraz z zagranicy. Głównymi klientami spółki są firmy z branży meblarskiej, budowlanej (producenci okien) oraz producenci pianki poliuretanowej i butelek.

Nowa inwestycja Spółki będzie polegać na budowie  magazynu o pow. ok. 4.500 mkw., co  zwiększy zdolności usługowe zakładu w Przykonie (podstrefa ŁSSE S.A.). Spółka zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 4,5 mln zł (do 30 września 2016 r.) oraz zwiększyć zatrudnienie przynajmniej o 5 nowych pracowników (do 30 września 2016 r.) i utrzymać zatrudnienie na poziomie łącznie 22 pracowników przez okres 3 lat. Jest to drugie zezwolenie Spółki na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie ŁSSE.

Z kolei Wirthwein Polska Sp. z o.o. wchodzi w skład Wirthwein AG, niemieckiej firmy o zasięgu globalnym, działającej od 1949 roku i zatrudniającej obecnie ponad 3000 pracowników.  Przedsiębiorstwa Grupy Wirthwein AG specjalizują się w produkcji elementów z tworzyw sztucznych dla branży AGD, elektrotechnicznej i motoryzacyjnej oraz dla kolejnictwa.

Nowa inwestycja polegać będzie na rozbudowie zakładu Spółki, zlokalizowanego w Łodzi przy ul. Dąbrowskiego. Spółka zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 16 mln zł (do końca 2018 r.) oraz zatrudnić przynajmniej 48 nowych pracowników (do końca 2017 r.) oraz utrzymać zatrudnienie na poziomie 300 pracowników do końca 2022 r. Jest to trzecie zezwolenie Spółki w ŁSSE.

Od początku 2015 roku czworo Inwestorów łącznie zadeklarowało nakłady inwestycyjne w wysokości 157,8 mln zł, zatrudnienie 134 nowych pracowników oraz utrzymanie 421 miejsc pracy.
– Przez 18 lat istnienia wydaliśmy 277 zezwoleń w Łódzkiej SSE, a inwestorzy zrealizowali inwestycje o łącznej wartości ponad 12,7 mld zł, dzięki którym powstało ponad  32 tysiące miejsc pracy – mówi Tomasz Sadzyński, Prezes ŁSSE S.A.

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY