III Forum Regionów Polska Chiny już 28-29 czerwca

24.06.2015

Na forum obecność potwierdziło 150 przedstawicieli z miast i prowincji Państwa Środka m.in. Pekinu, Liaoning, Jilin, Szanghaju, Guangdong, Syczuanu, Tianjin, Ningbo i Shenzhen.

Swoich przedstawicieli do Łodzi przyślą również kraje będące sygnatariuszami porozumienia 16+1 (format zaproponowany przez Rząd Chińskiej Republiki Ludowej, zakładający współpracę regionalną między krajami Europy Środkowo Wschodniej i Chinami). Organizowane Hotelu andels Forum będzie doskonałą okazją do zaprezentowania efektów współpracy pomiędzy regionami Polski i Chin w zakresie administracji publicznej, biznesu, transportu, nowoczesnego zarządzana miastem i regionem, turystyki oraz edukacji będzie również doskonałą okazją do promocji biznesu. Poza częścią merytoryczną organizatorzy przewidzieli również czas na rozmowy B2B między polskimi a chińskimi przedsiębiorcami.

W dniu 23 czerwca wydarzenie zapowiedzieli na konferencji prasowej Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Wiceprezydent Łodzi Marek Cieślak, Prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Tomasz Sadzyński oraz prof. Dominik Mierzejewski z Zakładu Azji Wschodniej Uniwersytetu Łódzkiego.

– Organizacja Forum to podkreślenie roli województwa łódzkiego na Jedwabnym Szlaku – zapowiada marszałek. – Chińczycy zwracają też uwagę na to, że nasz region staje się dla nich bramą do Europy.
Forum Regionalne Polska – Chiny to spotkania władz i przedstawicieli regionów oraz wielkich miast obu państw. Pierwsza edycja Forum odbyła się w Gdańsku dwa lata temu, a następna w Kantonie w prowincji Guangdong (2014 r.).
 – Planujemy m.in. podpisanie umowy partnerskiej z miastem Chengdu – zapowiadał w trakcie konferencji Marek Cieślak, wiceprezydent Łodzi.
 – Nie ma w Polsce drugiej uczelni, która miałaby umowę o współpracy z prowincją chińską, a na to się zapowiada między nami i Syczuanem – cieszył się prof. Dominik Mierzejewski z Zakładu Azji Wschodniej Uniwersytetu Łódzkiego.
– Czerwiec możemy śmiało nazwać miesiącem chińskim w Strefie: mieliśmy wizyty chińskich przedsiębiorców z dwóch prowincji i dziennikarzy – mówił Tomasz Sadzyński, Prezes ŁSSE S.A. – Cieszę się, że nasze relacje biznesowe weszły na wyższy poziom: po wizytach oficjeli przyszedł czas na biznes.

W trakcie Forum otwarte zostanie również przedstawicielstwo Chengdu w Łodzi. Przypomnijmy, że jest to miasto, które łączy ze stolicą naszego regionu regularne połączenie kolejowe cargo.

Organizatorami Forum są Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Urząd Miasta Łodzi, CPAFFC. Partnerem Strategicznym wydarzenia została Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

 

DSCF3109 DSCF3105 DSCF3106

 

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY