Konsultacje podstawy programowej kształcenia w zawodach – czas start!

03.07.2015

Pracodawcy, czekamy na Waszą opinię! Ministerstwo Edukacji Nardowej rozpoczęło konsultacje podstawy programowej kształcenia w zawodach.

– Zapraszam do wspólnego przeglądu podstawy programowej kształcenia w zawodach. Chcę, byście mieli Państwo decydujący wpływ na to, czego będą uczyć się młodzi ludzie. To Wy wiecie bowiem najlepiej, jakich fachowców potrzebujecie i jakie kwalifikacje są dla Was najcenniejsze – mówi minister Joanna Kluzik-Rostkowska, zachęcając pracodawców do udziału w konsultacjach.

Konsultacje potrwają do końca września.

Kształcenie we wszystkich zawodach z klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego odbywa się w oparciu o podstawę programową kształcenia w zawodach. Podstawa opisuje efekty kształcenia, czyli konkretne umiejętności, które powinien zdobyć młody człowiek kształcący się w danym zawodzie. Obowiązujące obecnie podstawy programowe dla wszystkich zawodów zostały opracowane w 2012 r. Od ich publikacji upłynęły już trzy lata, w czasie których pojawiły się nowe technologie, wymagające nowych umiejętności. Zmieniły się też oczekiwania rynku pracy w stosunku do pracowników. Najlepiej je znają pracodawcy.

Zachęcamy do zapoznania się z listem Minister Edukacji Narodowej, Joanny Kluzik-Rostkowskiej do pracodawców.

KWESTIONARIUSZ znajduje się na stronie Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej (KOWEZiU) oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY