Scanaqua z drugim zezwoleniem

19.08.2015

Scanaqua Sp. z o.o. otrzymała drugie zezwolenie na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W Podstrefie Ozorków inwestor deklaruje zatrudnienie przynajmniej 20 nowych pracowników.

Spółka rozpoczęła działalność w 1999 roku. Obecnie należy do międzynarodowej Grupy GEBERIT. Zakład produkcyjny Inwestora – zlokalizowany w Podstrefie Ozorków ŁSSE – specjalizuje się w produkcji kabin prysznicowych, wanien oraz brodzików akrylowych i jest centrum projektowania oraz wytwarzania tych produktów. Nowa inwestycja ma na celu dywersyfikację produkcji: wśród wyrobów pojawią się nowe elementy (w tym półprodukty) instalacji wodnych i gazowych wykonanych ze stali nierdzewnej, stali węglowej, miedzi oraz stopu miedzi, niklu oraz żelaza i mosiądzu.

W związku z nową inwestycją Spółka zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 8,2 mln zł (do końca 2017 roku) oraz zwiększyć dotychczasowe zatrudnienie przynajmniej o 20 nowych pracowników (do końca 2017 roku). Inwestor deklaruje utrzymanie zatrudnienia na poziomie min. 147 pracowników przez okres co najmniej 5 lat. Jest to drugie zezwolenie Spółki na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie ŁSSE.

Od początku 2015 roku sześcioro Inwestorów łącznie zadeklarowało nakłady inwestycyjne w wysokości 230 mln zł, zatrudnienie 204 nowych pracowników oraz utrzymanie 954 miejsca pracy.

– Przez 18 lat istnienia wydaliśmy 279 zezwoleń w Łódzkiej SSE, a inwestorzy zrealizowali inwestycje o łącznej wartości ponad 12,7 mld zł, dzięki którym powstało ponad 32 tysiące miejsc pracy – mówi Tomasz Sadzyński, Prezes ŁSSE S.A.

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY