Nowe zezwolenia i nowi laureaci nagrody Grohmana

09.09.2015

Sześciu Inwestorów odebrało 7 września zezwolenia w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. Firmy zadeklarowały stworzenie ponad 200 nowych i utrzymanie blisko tysiąca dotychczasowych miejsc pracy. Z kolei statuetki-nagrody im. Henryka Grohmana odebrali: Marek Gajowniczek z Ericpolu (w kategorii „Mecenas-Inwestor”) oraz Tomasz Gołębiewski („Ważne dla Łodzi”).

Uroczystość tradycyjnie odbyła się w sali konferencyjnej fabryki Grohmana. W obecności Hanny Zdanowskiej – Prezydent Miasta Łodzi, Krzysztofa Sztrajbera – przedstawiciela Wojewody Łódzkiego, władz samorządowych oraz pozostałych Inwestorów oraz Partnerów strefowych, Zarząd ŁSSE S.A. wręczył zezwolenia sześciu firmom: Mecalit Polska Sp. z o.o., Vandemoortele Polska Sp. z o.o., Ambro Logistics Sp. z o.o., Wirthwein Polska Sp. z o.o., Chipita Poland Sp. z o.o. oraz Scanaqua Sp. z o.o. Gościem Honorowym wydarzenia był Klemen Babnik, Doradca Premiera Słowenii. 

Nowe zezwolenia i nowi laureaci nagrody Grohmana  Nowe zezwolenia i nowi laureaci nagrody Grohmana  Nowe zezwolenia i nowi laureaci nagrody Grohmana

Firmy, które odebrały zezwolenia, poniosą wydatki inwestycyjne łącznie w kwocie co najmniej 230 mln PLN oraz utworzą co najmniej 204 nowe miejsca pracy oraz utrzymają dotychczasowe zatrudnienie na poziomie 966 pracowników.

– Inwestujemy w Łodzi, bo dostajemy pomoc publiczną, mamy dostęp do dobrych terenów i bardzo odpowiada nam centralne położenie Łodzi i jej skomunikowanie – mówił Krzysztof Skorupa, Dyrektor Zakładu Wirthwein Polska Sp. z o.o. 
– Tworzycie Państwo coś więcej niż tylko nowe miejsca pracy. Stajecie się integralną częścią naszej społeczności – mówiła z kolei Prezydent Hanna Zdanowska.
Prezes Zarządu ŁSSE S.A., Tomasz Sadzyński podsumował: – Prowadzimy obecnie 35 projektów. Do końca roku chcemy uzyskać co najmniej 15 zezwoleń. W wersji optymistycznej – jeśli wniosek rozszerzeniowy zostanie pozytywnie rozpatrzony – dojdziemy w tym roku do 20 zezwoleń.

Nowe zezwolenia i nowi laureaci nagrody Grohmana  Nowe zezwolenia i nowi laureaci nagrody Grohmana  Nowe zezwolenia i nowi laureaci nagrody Grohmana

Po wręczeniu nagród rozpoczęła się druga część uroczystości związana z trzecią edycją nagrody im. Henryka Grohmana. ŁSSE S.A. wzorując się na postawie swojego Patrona CSR wspiera artystów oraz zacheca przedsiębiorców do inwestowania w sztukę, mecenatu oraz wdrażania społecznej odpowiedzialności biznesu. Nagroda przyznawana jest od 2012 roku w kategoriach: Inwestor-Mecenas i Ważne dla Łodzi. W kategorii „Inwestor-Mecenas” statuetka trafiła do firmy ERICPOL Sp. z o.o. za utworzenie miejsca, w którym Artur Rubinstein spotyka Aleksandra Macedońskiego, czyli wykorzystanie twórczości młodych łódzkich artystów w nowym biurowcu spółki i przybliżenie postaci z Łodzi, Polski i świata, które przyczyniły się do zmian w sposobie myślenia i komunikacji międzyludzkiej. Statuetkę odebrał Dyrektor Marek Gajowniczek. W kategorii „Ważne dla Łodzi” laureatem został Tomasz Gołębiewski w uznaniu działań kulturalnych, pasję, zaangażowanie oraz zarażanie Łodzian zamiłowaniem do muzyki poprzez realizowane wydarzenia oraz za to, że bez wątpienia jest „perłą Łodzi” organizując Geyer Music Factory, Manu Summer Jazz Sundays i powołując Grohman Orchestra. – Ludzie! Ale jestem zaskoczony. Kocham Łódź. Dziękuję – mówił wyraźnie wzruszony laureat.

Nowe zezwolenia i nowi laureaci nagrody Grohmana  Nowe zezwolenia i nowi laureaci nagrody Grohmana  Nowe zezwolenia i nowi laureaci nagrody Grohmana

Wszystkich inwestorów raz jeszcze witamy w ŁSSE S.A., a nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszej kreatywności i zaangażowania w tak inspirujące pomysły!

Więcej o Inwestorach ŁSSE S.A., którzy 7 września odebrali zezwolenia.

fb

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY